Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré město

Zahájen šestý ročníku soutěže Chytrá města 2022

V letošním roce se koná již šestý ročník prestižní soutěže Chytrá města. Její hlavním cílem je identifikace, hodnocení a podpora realizace inovativních řešení, která vedou ke zvyšování kvality života obyvatel obcí, měst a regionů. Soutěže Chytrá města se mohou zúčastnit jednak města, obce a kraje, ale také soukromí dodavatelé chytrých řešení, jež se tak zároveň mohou zapojit do sdílení dobré praxe.

Přihlášky do VI. ročníku soutěže Chytrá města 2022 je možné podávat od 1. února 2022 na webových stránkách soutěže www.soutezchytramesta.cz.

  • Do soutěže Chytrá města můžete přihlásit jednak řešení v plném či pilotním provozu, ale také ideje, které na svou realizaci teprve čekají a které mohou být součástí dlouhodobějších rozvojových trendů. Tematickým oblastem chytrých řešení, stejně tak i rozsahu územního celku, v němž je řešení realizováno, se meze nekladou. Vaše chytré řešení tak může být např. z oblasti energetiky, dopravy, odpadového hospodářství, veřejné správy, IT, hospodaření s vodou, veřejného osvětlení a mnoha dalších a nezáleží na tom, zda se jedná o řešení realizované v rámci malé obce, velkoměsta, celého regionu či dokonce o řešení s mezinárodním přesahem.
  • Všechna přihlášená řešení budou hodnocena odbornou porotou soutěže složenou z několika desítek odborníků v problematice Smart City z řad veřejného sektoru, municipalit, technologických lídrů v oboru a akademické sféry. Členové Odborné poroty budou zohledňovat soulad přihlášených řešení s principy a pilíři Smart City, mezi které patří kritéria proveditelnosti, udržitelnosti, prokázaných úspor a informovanosti. Řešení, která úspěšně projdou hodnocením Odborné poroty, získají od Smart City Innovations Institut ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR oficiální certifikaci, jež potvrzuje, že řešení odpovídá obecné metodice Smart City a strategiím Smart City uplatňovaným v České republice.

Soutěž Chytrá města 2022 je pořádána nevládní neziskovou organizací Smart City Innovations Institut, z.ú., a to opět za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR, které je současně i vyhlašovatelem letošního ročníku. Záštitu nad soutěží Chytrá města 2022 taktéž přebraly Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Svaz měst a obcí ČR, Asociace krajů ČR, Národní centrum energetických úspor či Svaz moderní energetiky. Významným partnerem soutěže je společnost ČEZ ESCO, a.s., jakož i další odborné organizace a technologičtí lídři v oblasti Smart City. Mediálními partnery soutěže jsou časopisy PRO města a obce, Development News a Facility Manager.

Zdroj: TZ Chytrá města

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze