Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceChytré městoEnergetikaITŽivotní prostředí

Závěrečná konference projektu Smart akcelerátor Královéhradeckého kraje

Témata ekologické udržitelnosti výroby, recyklace, třídění, uhlíkové neutrality nebo například i potenciálu využití konopí tvořila náplň konference špiček z řad královéhradeckých vývojářů a podnikatelů nazvaná Udržitelnost jako motor inovací. Ve středu 19. října ji hostily prostory sálu Zastupitelstva Královéhradeckého kraje.

Akci, kterou prováděla známá moderátorka Jolana Voldánová, zahájila ředitelka Centra investic, rozvoje a inovací Vendula Hájková. Ta poděkovala svému týmu z Oddělení inovací za organizaci konference. Manažerka projektu Smart Daniela Antropiusová poté představila veškeré aktivity týkající se projektu Smart akcelerátor II a další plány navazujícího projektu.

S tématem dekarbonizace vystoupil v hlavní části konference uznávaný odborník na ekonomiku a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy pro hospodářskou politiku Radek Špicar. Se svojí agendou spočívající v komplexním řešení pro zhodnocení a dosažení uhlíkové neutralitu poté zaujala prezentace společnosti Envitrail s.r.o.

Se způsobem, jakým lze odpovědně pořádat kulturní, společenské a sportovní akce, seznámil auditorium Jiří Hlinka, který má na starosti strategii Parku 360. „Jedná se o multifunkční areál v Hradci Králové, který funguje na principech cirkulární ekonomiky, minimalizuje odpad, snižuje svou CO2 stopu a do roku 2030 chce být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný,“ vysvětlil.

Do energetického řešení festivalu Rock for People, který se koná v Parku 360, je zapojena také společnost DEVINN s.r.o. Mladou vývojovou firmu na konferenci představil její projektový manažer Josef Lexa.

Došlo také na téma digitalizace. S projektem eDIH vystoupil Petr Dobrovský, jednatel Agentury regionálního rozvoje, která je společně s CIRI jedním z partnerů konsorcia DIH realizujícím celý projekt. „DIH nabízí řešení v oblasti digitalizace procesů, produktů a služeb včetně poradenství v oblasti dotačních zdrojů. Dále se zaměřuje na oblasti využití umělé inteligence a na kybernetickou bezpečnost,“ uvedl Dobrovský.

Nechyběla ani prezentace týkající se technického konopí. Netušené možnosti a využití popsala Hana Gabrielová, prezidentka českého konopného klastru CzecHemp.

Druhý blok zahájila prezentace společnosti CzechInvest na téma podpory inovací v regionech, možností recyklací textilních materiálů a jakým způsobem nejlépe třídit v domácnostech kuchyňský odpad.

Tečkou na závěr se stalo vystoupení Jana Davida ze společnosti GIST s.r.o., který odpověděl na otázku, jak daty podpořit úsporu energií.

Konference byla závěrečnou akcí projektu Smart akcelerátor Královéhradeckého kraje. Uspořádalo ji Oddělení inovací Centra investic, rozvoje a inovací, které celý projekt realizuje.

Foto: Automatizace HW
Zdroj: Deník

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze