Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMěsto pro byznys

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Včerejší odpoledne patřilo v Jihočeském vědeckotechnickém parku těm, kteří mají dobrý podnikatelský nápad, a hlavně elán pustit se do něčeho nového a realizovat si svůj podnikatelský sen. Odborné porotě složené ze zástupců Jihočeského kraje, JVTP, JHK, Czechinvestu a jednatele jihočeské společnosti Hugo Bike představilo svůj záměr devět soutěžících. Škála záměrů byla velmi pestrá a o to těžší bylo vybrat tři nejlepší.

Z vítězství se zaslouženě radoval tým studentů ve složení Vít Bašta, Aleš Bašta a Miroslav Dvořák

s nápadem „RECYCLED PLASTIC MOUNTING“, jehož podstatou je využití recyklovaného plastu k výrobě konstrukčních komponentů pro FVE.

Druhé místo obsadil tým společnosti „HACK FOOD“ Marián Hýbl a Daniel Kotrba s výrobou funkčních kaší dochucovaných medy od jihočeských včelařů.

A třetí místo získala Dana Kalistová se záměrem vybudování udržitelného obchodního centra s pracovním názvem „RE-PRIOR“.

Udržitelnost, společenská odpovědnost a cirkularita nebyly jen prázdnými pojmy, ale patřily k nosným myšlenkám oceněných záměrů.

Celé odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře a benefitem pro všechny byla možnost představit své nápady, získat na ně zpětnou vazbu, ale hlavně navázat nové kontakty ke spolupráci a zařadit se do inspirativní komunity jihočeských „start-upistů“.

Foto a zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze