ČKA a ČKAIT společně koordinují pomoc zájemců Hodonínsku postiženému živelnou katastrofou

Publikováno: 5. 7. 2021Cca 1.8 min četbyKategorie: Aktuality z veřejné správy, Tiskové zprávy
SDÍLET

Česká komora architektů (ČKA) reaguje na přírodní a lidskou katastrofu, která postihla v minulém týdnu Hodonínsko, a v koordinaci s Českou komorou inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) soustřeďuje nabídky pomoci svých členů s cílem zprostředkovat pomoc na konkrétní místa.
Jako samosprávné profesní organizace sdružující autorizované osoby – projektanty, zaznamenáváme od našich členů velké množství nabídek bezplatné odborné pomoci postiženým obcím i jejím obyvatelům v podobě vypracování projektů rekonstrukce poškozených či nových domů místo zdemolovaných, urbanistických návrhů budoucí podoby obcí, včetně případného uspořádání architektonické soutěže, jejíž účastníci by se zřekli nároků na jinak běžné ceny
a odměny. S nabídkou jsme oslovili krizový štáb Jihomoravského kraje a hodláme využít spolupráce se Svazem měst a obcí ČR (SMOČR) a Sdružením místních samospráv (SMS). „Věřím, že tak jako po povodních v uplynulých dekádách, i obnova po řádění tornáda přispěje k lepšímu prostředí sídel na jižní Moravě, že se podaří postavit lepší domy a vzniknou kultivovanější veřejná prostranství,“ uvedl Jan Kasl, předseda ČKA.
ČKA rovněž v nejbližších dnech spustila web https://architektiprobono.cz soustřeďující nabídky bezplatného či zvýhodněného architektonického poradenství pro oběti živelné katastrofy
na Hodonínsku a současně jejich poptávku po těchto službách. Bude užitečný nejen pro jednotlivce, ale i organizace či samosprávy.
Zdroj: Tisková zpráva ČKA a ČKAIT

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější