Čtvrtý ročník projektu Tvoříme Zlín

Publikováno: 15. 3. 2021Cca 1.5 min četbyKategorie: Dotace, Kraje, Zlínský kraj
SDÍLET

Již počtvrté mají obyvatelé Zlína možnost spolurozhodovat o rozdělení pěti milionů korun a navrhovat vlastní menší projekty k realizaci. Jejich přání se jim mohou splnit díky projektu participativního rozpočtu s názvem „Tvoříme Zlín“.
Své návrhy budou moci lidé podávat od 1. 4. do 31. 5. 2021. Během léta bude pracovní skupina složená ze zaměstnanců statutárního města Zlína prověřovat, zda jsou návrhy reálně proveditelné. Na podzim se uskuteční představení soutěžních návrhů a veřejnost bude informována o možnosti hlasování. Samotné hlasování bude zahájeno v listopadu. Poté budou výsledky představeny veřejnosti a v r. 2022 se začne pracovat na realizaci vítězných návrhů.
Zlíňané budou moci navrhovat dva druhy projektů a to tzv. malé projekty (do 0,5 milionu korun), na které jsou vyčleněny 2 mil. Kč, a velké projekty (do 1,5 milionu korun), na které jsou vyčleněny 3 mil. Kč. Realizováno bude právě tolik projektů, kolik se jich vejde do stanoveného rozpočtu. O vítězných návrzích rozhodnou lidé v hlasování prostřednictvím internetu a mobilního telefonu. Zapojit se však mohou i Zlíňané bez přístupu na síť. Kdo nemá přístup na internet, pomohou mu s hlasováním pracovníci městského informačního centra a kanceláří místních částí.
Bližší informace zde.

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější