Dobrovolní hasiči se i letos dočkají podpory

Publikováno: 4. 6. 2021Cca 2.1 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Liberecký kraj opět podpoří jednotky požární ochrany. Krajští radní na včerejším jednání rozhodli o poskytnutí dotace následovně. Peněz se dočká celkem 152 žadatelů, kterým kraj rozdělí přes 13 milionů korun. Mimoto obdrží z dalšího programu město Dubá a Harrachov 400.000 korun na podporu pracovních míst ve sboru dobrovolných hasičů. V souladu s programem vyhlášeným Ministerstvem vnitra – Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky dále kraj vyčlení ze svého rozpočtu zhruba 7,5 milionu korun 11 obcím jako příspěvek na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice. Finanční dotace podpoří i pořádání dětských táborů a sportovních akcí hasičů nebo projekty v oblasti prevence kriminality.
„Chtěl bych poděkovat dobrovolným hasičům za jejich dlouhodobou práci, a to především za jejich nasazení během koronavirové pandemie. Za posledních deset let je kraj podpořil bezmála 169 miliony korun, ať už se jedná o dotace na vybavení, pořízení automobilů či výstavbu výjezdových stanic. Od roku 2017 funguje i program na podporu jednotek požární ochrany druhé stupně, které musí vyjíždět k zásahům do pěti minut. Už od roku 2016 pak přispíváme z vlastního rozpočtu na projekty z ministerského programu Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru, a to zejména na nákup dopravního automobilu či výstavbu požární zbrojnice,“ uvedl hejtman Martin Půta.
Na území Libereckého kraje působí celkem 227 jednotek požární ochrany, a to 217 dobrovolných a 10 profesionálních. Vedle toho v regionu dále funguje jedna profesionální jednotka podniku Správa železnic (Hasičská záchranná služba Správy železnic) v Liberci a dále 6 podnikových jednotek dobrovolných hasičů. Dobrovolní hasiči zasahovali v loňském roce u 5.059 případů, předloni vyjeli 4.482krát a v roce 2018 pomáhali při 4.370 zásazích.
Zdroj: Liberecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější