Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Část rušné Americké třídy v Plzni se změní na městský bulvár

Plzeňští zastupitelé schválili na tuzemské poměry radikální krok v omezení individuální automobilové dopravy v centru měst. Nejpozději od 1. září tak nebudou smět do části Americké třídy mezi Škroupovou a Resslovou ulicí vjet bez povolení motorová vozidla.
Návrh na omezení prošel zastupitelstvem velkou většinou. Uzavřeným úsekem denně projede přes 13 tisíc aut, současně je ale Americká také hlavní tepnou pro veřejnou dopravu. O uzavření části Americké se ve městě mluvilo mnoho let. Hlavní argument, že se neúnosně navýší doprava v širším centru Plzně na jiných komunikacích padl v obě, kdy byla Americká třída rekonstruována a na dopravě se to významně neprojevilo .
Cílem je nejen zklidnit prakticky hlavní městský bulvár, vylepšit na něm veřejný prostor, včetně doplnění zeleně, ale zejména umožnit plynulý průjezd páteřních linek veřejné dopravy, zejména trolejbusů.

Cesta, jak přilákat více pěších do centra

Prvním krokem bude přerušení průjezdu automobilů v úseku od Škroupovy po Resslovy ulice v opačném směru od Goethovy ulice po ulici v Šipce. Na třídu budou moci jezdit jen trolejbusy, autobusy, cyklisté, taxi a dopravní obsluha. „Zkvalitnění veřejného prostoru podpoří společenský význam Americké a přiláká tam více chodců, kteří jsou zdrojem zisků místních provozoven,“ uvedl primátor Martin Baxa.
Omezování individuální automobilové dopravy v centrech začíná být běžné v řadě západoevropských měst.
Zdroj: www.plzen.eu

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze