Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  České dráhy obnoví provoz části regionálních vlaků v několika krajích

  České dráhy po částečném uvolnění některých protikoronavirových opatření obnoví na vybraných regionálních linkách plný provoz. Dopravce už v tomto týdnu obnovil provoz na většině spojů v Pardubickém kraji, následovat bude doprava v Královéhradeckém a Moravskoslezském kraji. Jezdit začnou také přeshraniční vlaky do Německa a rekreační spoje, informovaly České dráhy. Další omezení, které dráhy zavedly kvůli pandemii, ale zůstanou.
  Dopravce se na obnovení linek dohodl s jednotlivými kraji. Reaguje tak na rozvolnění části vládních opatření, kdy od 12. dubna skončí nouzový stav a s ním například zákaz přejezdů mezi okresy. Nejdříve začalo obnovování provozu v Pardubickém kraji, kde většina přerušených lokálních linek vyjela v úterý. Od příštího týdne bude následovat regionální doprava v Královéhradeckém kraji a od 20. dubna v Moravskoslezském kraji. V Praze a středních Čechách začne od soboty 17. dubna provoz rekreačních vlaků. V první půlce dubna postupně dráhy obnoví provoz přeshraničních vlaků do Saska a Bavorska.
  Nadále naopak potrvají omezení některých večerních vlaků v Praze a Středočeském kraji, spěšných vlaků spojujících metropoli s Benešovem a Kutnou Horou a zatím také spojů na některých linkách v Kraji Vysočina. Provoz je kvůli pandemii omezen i na některých dálkových a dalších regionálních linkách.
  České dráhy kvůli koronavirové pandemii v loňském roce přepravily 117,7 milionu cestujících, meziročně o 64 milionů méně. Krize oslabila dálkovou i regionální dopravu. Dráhy kvůli tomu loni ztratily na tržbách více než čtyři miliardy korun. V předchozích letech zájem o cestování vlaky pravidelně stoupal.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze