Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Dopravní podnik ukončil nevýhodnou smlouvu k tankování plynu

  Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) byl dlouhé roky nucen na základě nevýhodné smlouvy, podepsané za předchozího vedení v roce 2011, tankovat CNG na plnící stanici v Jablonci nad Nisou. Současné vedení společnosti dlouhodobě usilovalo o ukončení této smlouvy, ale smluvní vztah DPMLJ zavazoval tankovat CNG až do roku 2031.

   „O ukončení spolupráce s provozovatelem plnící stanice v Jablonci jsme jednali dlouhodobě, jednání nebyla snadná. Až v průběhu roku 2021 se nám podařilo s druhou stranou smluvního vztahu najít společnou řeč a minulý měsíc jsme konečně schválili a podepsali písemné dohody, které tento projekt ukončily. Jsem skutečně velmi rád, že jsme tohoto cíle dosáhli. Nyní budeme již využívat výhradně vlastní plnící stanici, kterou jsme vybudovali v areálu v Liberci-Františkově“, popsal Ing. Michal Zděnek, MA, předseda představenstva dopravního podniku.

  Vlastní plnící stanice oproti stanici v Jablonci znamená dramatickou úsporu nákladů v řádu milionů Kč. Úsporu nákladů představuje nejen nižší cena samotného CNG, které DPMLJ nakupuje na burze, ale také odstranění zbytečně naježděných kilometrů spojených s přejezdy autobusů k tankování do Jablonce a zpět do Liberce.

  “Vypovězená smlouva byla značně nevýhodná a kvůli špatně uzavřeným dodatkům předchozím vedením téměř nevypověditelná. Úspora je jasná, každou noc ušetříme dva až tři řidiče, kteří museli jezdit do Jablonce tankovat a více než 53 tisíc ušetřených kilometrů ročně“, konkretizoval Mgr. Petr Židek, předseda dozorčí rady dopravního podniku.

  Vozový park dopravního podniku v současné době sčítá celkem 106 autobusů, z toho na CNG jezdí 38 z nich.

  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze