Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Moravská Třebová po zrušení MHD zajistí seniorům a invalidům přepravu autem

  Moravská Třebová na Svitavsku po prosincovém zrušení městské hromadné dopravy zajistí lidem ve starobním nebo invalidním důchodu přepravu automobilem. Lidé se mohou registrovat od čtvrtka a jízdu si mohou objednat po území města, uvedla radnice v tiskové zprávě. Novinku zajistí sociální služby.
  „Posílit tuto službu o automobil a pracovní úvazek jsme se rozhodli po projednání všech různých variant komerčně nabízených služeb pro seniory. Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod tímto získávají alternativu k dříve využívané MHD. U naší pečovatelské služby mají klienti navíc záruku profesionality a po registraci mohou využívat širokou nabídku jejich služeb,“ uvedla místostarostka Daniela Maixnerová.

  Od pondělí do pátku, doprovod za příplatek

  Služba je určená lidem ve starobním, invalidním důchodu a lidem se zdravotním postižením. Podmínkou je, že žijí území města. Auto jim bude k dispozici od pondělí do pátku od 6:30 do 14:00. Klient také musí uzavřít smlouvu o pečovatelské službě. Jízdné je 20 korun, cena za doprovod je deset korun. Za cestu tam a zpět tak dá klient 60 korun. „Pracovník pečovatelské služby vyzvedne uživatele v místě jeho bydliště, doprovodí ho do služebního vozu, zaveze na potřebné místo a zase zpět domů,“ uvedla místostarostka.
  MHD začala jezdit v Moravské Třebové v říjnu 2018. Její provoz skončil loni v prosinci. Náklady byly podle vedení města vysoké, cestujících málo. Po rozhodnutí zastupitelstva v lednu se obnovou MHD bude město zase zabývat. Zda se ale autobusy do ulic vrátí, jisté není.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze