Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Poslední úsek D1 se letos stavět nezačne

Jediný chybějící úsek dálnice D1 se letos nezačne už se stoprocentní jistotou stavět. I kdyby se podařilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získat všechna stavební povolení, nebude vědět, kdo jej postaví. Jde o úsek D1 0136 Říkovice – Přerov.
ŘSD opět posunulo termín pro podání nabídek na jednu ze svých největších zakázek posledních let o další dva měsíce až do 25. října. Vyplývá to z informací na profilu zadavatele. Jedná se již o desátý posun soutěže vypsané loni v prosinci. I kdyby nedošlo k dalšímu odkladu termínu pro podání nabídek, je jisté, že do konce roku se nepodaří soutěž vyhodnotit. „O zakázku je velký zájem a firmy posílají řadu zpřesňujících dotazů. Chceme mít jistotu, že dokumentace bude řádně vysvětlena,“ řekl ředitel brněnského závodu David Fiala. Odhadovaná cena zakázky je 6,75 miliardy korun.
Čistě z „byznysového“ pohledu jde pro ŘSD o složitou věc. Ceny stavebních prací u silničních staveb ještě aktuálně hodně tlačí dolů snaha Metrostavu Infrastructure získat co nejvíce referenčních zakázek pro případ, že jim nebude uznána prokázaná kvalifikace ze staveb mateřského Metrostavu, který byl odsouzen kvůli korupci. Za půl roku už může být jasněji a cena může výrazně vzrůst. Pokud by ale nyní vyhrál Metrostav, s velkou pravděpodobností skončí zakázka u antimonopolního úřadu, kde ji napadnou konkurenti právě kvůli uznání kvalifikace. Detailněji jsme problémy s Metrostavem u silničních zakázek popisovali v dubnu.
Zdroj: Portál Zdopravy

Nejčtenější kategorie
Chytré město
425
Energetika
485
IT
345
Dotace a Finance
1327
Odpady
243

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze