Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Silničáři instalují dočasnou podporu na poškozený most v Liblíně

  Vlivem extrémního dopravního zatížení je most přes řeku Berounku v Liblíně v havarijním stavu a je pro těžkou dopravu uzavřený. Pracovníci na mostu aktuálně instalují dočasnou podpěru, aby na něj mohly vjíždět alespoň popelářské vozy nebo autobusy. Strategicky důležitý most spojující Rokycansko se severním Plzeňskem je vlivem extrémního dopravního zatížení od konce minulého roku v havarijním stavu a je částečně uzavřený. Nesmí na něj auta těžší než pět tun a veškerá těžká doprava tak musí jezdit po objížďce.
  Nyní se na mostě instaluje provizorní podepření nosné konstrukce. Podepření z lešení má na horní stojce hlavy, které doléhají na poškozenou nosnou konstrukci. „Hydraulickými lisy to dotlačíme a budeme to kontrolovat. Kdyby došlo k nějakému pohybu, budeme schopni to opět těmi lisy dotlačit,“ uvedl technik mostů ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Jiří Fuks.
  Po mostě nemohou jezdit ani autobusy, které zajišťují dopravní obslužnost Liblína. Těžká doprava jezdí přes Zvíkovec nebo Chrást. „Uvítáme, že se k nám nějaká doprava bude moci vrátit. Nicméně občané jsou rádi, že si oddechli od nákladní dopravy, která tady projížděla,“ poznamenala starostka obce Liblín Ester Lipertová. Některá těžká doprava se na most bude moci vrátit do tří týdnů. Nadále bude omezený provoz jen pro žadatele, kteří budou splňovat určité podmínky. „Povolení bude jednoznačně na SPZ jednotlivých vozidel,“ sdělil Jiří Fuks. Oprava mostu a objížďka pro těžkou dopravu může podle odhadů trvat i dva roky.
  Zdroj: iRozhlas.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze