Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Správa železnic nebude bourat cenné nádraží v Holešově

Správa železnic (SŽ) ustoupila ve sporu o demolici nádraží v Holešově. V rámci modernizace měla jít část drážní budovy k zemi. Vedení města i jeho obyvatelé ale se záměrem Správy železnic nesouhlasili. Na protest proti bourání stavby, která pochází z konce 19. století, vznikla i on-line petice. V Holešově, který leží ve Zlínském kraji kousek od Kroměříže, žije asi 11 tisíc obyvatel. Internetová petice za zachování zdejšího nádraží posbírala za dva týdny přes 800 podpisů, převážně od místních. Další signatáři připojili svůj autogram pod papírovou formu petice. Nyní Holešov čeká na vytvoření memoranda, které zastavení plánů na demolici jednoznačně deklaruje i vůči veřejnosti.
Budova přitom před jedenácti lety, kdy ji ještě vlastnily České dráhy, prošla rekonstrukcí. V rámci demolice chtěla SŽ zbourat jedno patro, objekt by tak zůstal přízemní a byl by upraven. S bouráním se počítalo v rámci velké modernizace, která zahrnuje například budování nástupišť nebo opravu osvětlení.
Podle vedení města Holešova by v objektu mohlo vyrůst policejní pracoviště, zázemí pro dopravce nebo volnočasové aktivity.
Zdroj: Vlastní zpráva PROMO z různých zdrojů

Nejčtenější kategorie
Chytré město
440
Energetika
497
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze