Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Staré Boleslavi uleví nový obchvat, odvede dopravu mezi D10 a silnicí na Mělník z obydlené části

Ve Staré Boleslavi začala minulý týden desítky let plánovaná stavba severního obchvatu. Za 84,5 milionů korun odvede dopravu od dálnice D10 k silnici II/331 do Mělníka. Zakázku získala společnost Strabag.
Obchvat má městu ulevit od dopravy, bude měřit tři kilometry. Na trase vzniknou tři úrovňové křižovatky, na jedné z nich v ulici Třebízského bude v rámci bezpečnosti světelná signalizace včetně přechodu, vzniknou také protihlukové stěny. Stavba obchvatu by měla trvat 10 měsíců, bude přerušena během zimy.
Značnou část peněz zaplatí kraj z evropských dotací. Dalších 40 milionů korun má stát okružní křižovatka, na kterou se obchvat napojí. Její stavba začne v říjnu.
Na místo budoucího obchvatu nyní přijdou archeologové, kteří budou odkrytou zeminu zkoumat. V místě budoucího obchvatu totiž byl zimní tábor za dob třicetileté války. Archeologové tak očekávají, že budou nacházet především poztrácené kovové předměty, ale například i pozůstatky latrín nebo kuchyní.
Zdroj: Portál Zdopravy.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze