Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Středočeský kraj bude mít tlumočníka pro komunikaci s neslyšícími

  Komunikace Krajského úřadu Středočeského kraje s občany s handicapem sluchu bude díky spolupráci s obecně prospěšnou společností Tichý svět výrazně jednodušší. Neslyšícím totiž bude například sloužit tlumočnická služba Tichá linka. Memorandum o spolupráci podepsali ředitel úřadu Jan Louška a ředitelka společnosti Marie Horáková.

  Komunikovat s neslyšícími zcela bez bariér. To je cílem spolupráce mezi Krajským úřadem Středočeského kraje a obecně prospěšné společnosti Tichý svět. Občanům s handicapem sluchu bude sloužit řada novinek, včetně tlumočnické služby anebo bezbariérové webové stránky. V případě potřeby může vedení kraje využít i služby tlumočníka do českého znakového jazyka. „Snažíme se, aby náš úřad byl maximálně otevřený a vstřícný ke všem občanům. Jsem tedy nesmírně rád, že veškeré služby pro neslyšící budou nově zcela bez bariér, čímž zároveň přispějeme k integraci neslyšících do společnosti slyšících,“ konstatuje Jan Louška, ředitel krajského úřadu.

  Jednou z nejvýraznějších změn v případě zjednodušení komunikace, je zavedení tlumočnické služby Tichá linka. Na webu krajského úřadu neslyšící najdou tlačítko, které je propojí s tlumočníkem. Tomu sdělí požadavky k vyřízení a tlumočník zařídí vše ostatní. „Zanedlouho spustíme nový web krajského úřadu, který bude zároveň optimalizován i pro handicapované,“ doplňuje Jan Louška.

  Dále se úřad se společností Tichý svět zavázal poskytnout a zprostředkovat pracovní místa neslyšícím na půdě úřadu.

  Foto a zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze