Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

Středočeský kraj bude mít tlumočníka pro komunikaci s neslyšícími

Komunikace Krajského úřadu Středočeského kraje s občany s handicapem sluchu bude díky spolupráci s obecně prospěšnou společností Tichý svět výrazně jednodušší. Neslyšícím totiž bude například sloužit tlumočnická služba Tichá linka. Memorandum o spolupráci podepsali ředitel úřadu Jan Louška a ředitelka společnosti Marie Horáková.

Komunikovat s neslyšícími zcela bez bariér. To je cílem spolupráce mezi Krajským úřadem Středočeského kraje a obecně prospěšné společnosti Tichý svět. Občanům s handicapem sluchu bude sloužit řada novinek, včetně tlumočnické služby anebo bezbariérové webové stránky. V případě potřeby může vedení kraje využít i služby tlumočníka do českého znakového jazyka. „Snažíme se, aby náš úřad byl maximálně otevřený a vstřícný ke všem občanům. Jsem tedy nesmírně rád, že veškeré služby pro neslyšící budou nově zcela bez bariér, čímž zároveň přispějeme k integraci neslyšících do společnosti slyšících,“ konstatuje Jan Louška, ředitel krajského úřadu.

Jednou z nejvýraznějších změn v případě zjednodušení komunikace, je zavedení tlumočnické služby Tichá linka. Na webu krajského úřadu neslyšící najdou tlačítko, které je propojí s tlumočníkem. Tomu sdělí požadavky k vyřízení a tlumočník zařídí vše ostatní. „Zanedlouho spustíme nový web krajského úřadu, který bude zároveň optimalizován i pro handicapované,“ doplňuje Jan Louška.

Dále se úřad se společností Tichý svět zavázal poskytnout a zprostředkovat pracovní místa neslyšícím na půdě úřadu.

Foto a zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze