Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  Středočeský kraj má nového radního pro dopravu

  Zastupitelstvo Středočeského kraje dnes na úvod svého jednání zvolilo náměstkem hejtmanky dosavadního radního pro veřejnou dopravu Petra Boreckého. Ten tak nahradí ve funkci zesnulého Věslava Michalika. Agenda radního pro oblast financí, dotací a inovací bude do doby jmenování nového člena rady přerozdělena mezi jednotlivé radní.  

  Nový náměstek hejtmanky Petr Borecký se bude nadále věnovat agendě veřejné dopravy. „Být zvolen náměstkem po této tragické události a nastoupit tak na funkci Věslava Michalika je pro mě velmi obtížné. Udělám však maximum pro to, abychom odkaz tohoto inspirativního člověka nadále rozvíjeli. Současně budu pokračovat ve svěřené agendě veřejné dopravy s cílem maximálně zvýšit kvalitu služby cestujícím v našem kraji,“ říká nově zvolený náměstek pro veřejnou dopravu Petr Borecký. 

  Jedním z dosavadních úspěchů radního Petra Boreckého je plně dokončená dopravní integrace celého kraje, což představuje historický zlom v rámci krajské veřejné dopravy. Cestující tak po Praze a Středočeském kraji mohou cestovat takzvaně na jednu jízdenku. V oblasti veřejné dopravy je dlouhodobým cílem modernizace dopravních prostředků, ale také budování záchytných parkovišť či aktuálně příprava nových soutěží na autobusové dopravce od roku 2024 a příprava nových soutěží na železniční dopravce.

  Foto: Starostové a nezávislý
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze