Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  V centru Brna se snížila osobní doprava

  Rozdané pokuty za miliony korun, ale zároveň úbytek projíždějících aut. Tak by se dala zjednodušeně shrnout situace v historickém centru Brna. Dnes je to rok od zpřísnění vjezdů do městské památkové rezervace. Historické centrum je rok rozdělené na sedm oddělených zón. Aut podle magistrátu i městské policie ubylo.
  Loni radnice oznamovala, že pěší zónou přes náměstí Svobody projede denně 1500 aut. Tentokrát magistrát tuto statistiku nezveřejnil. „Kvůli velmi proměnlivé dopravě v důsledku pandemie covidu jsou čísla nicneříkající,“ tlumočí stanovisko odboru dopravy mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Pomoct si ale můžeme jinými statistikami.
  Zásobovače probudily pokuty
  V létě 2020 mohlo do centra vjet 13 tisíc aut. Teď jich je 11 tisíc. Z toho 6 tisíc může vjet do pěší zóny. Dva tisíce aut náleží zásobování, stejný počet patří rezidentům a abonentům. Taxíků je 500. Zbytek patří rozvozovým a technickým službám. Právě zásobovacích aut ale mírně přibylo. Někteří řidiči si až po třech letech od spuštění systému rezidentního parkování v Brně všimli, že musí mít oprávnění k vjezdu ve vybrané časy. „Počet těchto oprávnění vzrostl, když začaly docházet pokuty. Zásobování se nejspíš teprve v této chvíli dozvědělo, že se změnil systém a povolení potřebují i v zásobovací hodiny,“ vysvětluje Poňuchálek.
  Celý článek a audio verze zde.
  Zdroj: iRozhlas.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1081
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze