Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a Infrastruktura

  V Pardubickém kraji by od roku 2023 mělo jezdit 11 nových vozů Stadler RS1

  Hejtman Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš se dnes s vedením Českých drah seznámili v Lounech s motorovými nízkopodlažními vozidly typu RegioSpider od společnosti Stadler. Národní dopravce jich pořídil celkem 22 a Pardubický kraj má zájem o 11 z nich. Vozidla by se po plánované modernizaci mohla v kraji objevit na trati v průběhu roku 2023. První z vozidel dnes vyrazilo v rámci zkušebního provozu na trati z Loun do Postoloprt.
  „Pro modernizaci vozového parku na naší regionální železnici řešíme pořízení 11 vozidel typu RegioSpider od společnosti Stadler. Vozy jsou nízkopodlažní s maximální rychlostí 120 kilometrů za hodinu. Vozy s kapacitou pro 71 cestujících nabídnou prostorný interiér, bezbariérový přístup a dostatek místa pro přepravu kočárků, jízdních kol i rozměrných zavazadel,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Podle něj je dobrou zprávou, že vozidla pro kraj budou v regionu také udržována. „Vedení Českých drah přislíbilo, že běžná údržba vozidel pro náš kraj bude řešena v rámci depa v České Třebové, což je jednoznačně dobrá zpráva pro zaměstnanost v regionu,“ řekl hejtman.
  České dráhy v současnosti provozují 33 motorových vozů Stadler RS1 pod názvem RegioSpider. „Koncem roku 2020 jsme v Německu pořídili 22 vozidel Stadler RS1. Před nasazením v Pardubickém kraji projdou vozidla ještě modernizací s prvky tzv. bohemizace tak, aby splňovala všechny podmínky pro provoz na české železnici. Při plánované modernizaci vlaky ještě dostanou Wi-Fi a upravený audiovizuální informační systém. České dráhy dále poptávají instalaci klimatizace, elektrických zásuvek, přečalounění sedaček a přelakování do korporátních barev,“ řekl Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod. Kromě Pardubického kraje budou nová vozidla nasazena také v Ústeckém kraji. „O odběru dalších 11 vozidel nyní jednáme s Ústeckým krajem s tím, že valná většina by měla být nasazena na lince U11 mezi Českou Lípou a Postoloprty,“ doplnil Jiří Ješeta.
  Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze