Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a Infrastruktura

V Pardubickém kraji by od roku 2023 mělo jezdit 11 nových vozů Stadler RS1

Hejtman Martin Netolický a náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš se dnes s vedením Českých drah seznámili v Lounech s motorovými nízkopodlažními vozidly typu RegioSpider od společnosti Stadler. Národní dopravce jich pořídil celkem 22 a Pardubický kraj má zájem o 11 z nich. Vozidla by se po plánované modernizaci mohla v kraji objevit na trati v průběhu roku 2023. První z vozidel dnes vyrazilo v rámci zkušebního provozu na trati z Loun do Postoloprt.
„Pro modernizaci vozového parku na naší regionální železnici řešíme pořízení 11 vozidel typu RegioSpider od společnosti Stadler. Vozy jsou nízkopodlažní s maximální rychlostí 120 kilometrů za hodinu. Vozy s kapacitou pro 71 cestujících nabídnou prostorný interiér, bezbariérový přístup a dostatek místa pro přepravu kočárků, jízdních kol i rozměrných zavazadel,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Podle něj je dobrou zprávou, že vozidla pro kraj budou v regionu také udržována. „Vedení Českých drah přislíbilo, že běžná údržba vozidel pro náš kraj bude řešena v rámci depa v České Třebové, což je jednoznačně dobrá zpráva pro zaměstnanost v regionu,“ řekl hejtman.
České dráhy v současnosti provozují 33 motorových vozů Stadler RS1 pod názvem RegioSpider. „Koncem roku 2020 jsme v Německu pořídili 22 vozidel Stadler RS1. Před nasazením v Pardubickém kraji projdou vozidla ještě modernizací s prvky tzv. bohemizace tak, aby splňovala všechny podmínky pro provoz na české železnici. Při plánované modernizaci vlaky ještě dostanou Wi-Fi a upravený audiovizuální informační systém. České dráhy dále poptávají instalaci klimatizace, elektrických zásuvek, přečalounění sedaček a přelakování do korporátních barev,“ řekl Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod. Kromě Pardubického kraje budou nová vozidla nasazena také v Ústeckém kraji. „O odběru dalších 11 vozidel nyní jednáme s Ústeckým krajem s tím, že valná většina by měla být nasazena na lince U11 mezi Českou Lípou a Postoloprty,“ doplnil Jiří Ješeta.
Zdroj: Pardubický kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze