Dopravní podnik ukončil nevýhodnou smlouvu k tankování plynu

Publikováno: 13. 12. 2021Cca 1.9 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) byl dlouhé roky nucen na základě nevýhodné smlouvy, podepsané za předchozího vedení v roce 2011, tankovat CNG na plnící stanici v Jablonci nad Nisou. Současné vedení společnosti dlouhodobě usilovalo o ukončení této smlouvy, ale smluvní vztah DPMLJ zavazoval tankovat CNG až do roku 2031.

 „O ukončení spolupráce s provozovatelem plnící stanice v Jablonci jsme jednali dlouhodobě, jednání nebyla snadná. Až v průběhu roku 2021 se nám podařilo s druhou stranou smluvního vztahu najít společnou řeč a minulý měsíc jsme konečně schválili a podepsali písemné dohody, které tento projekt ukončily. Jsem skutečně velmi rád, že jsme tohoto cíle dosáhli. Nyní budeme již využívat výhradně vlastní plnící stanici, kterou jsme vybudovali v areálu v Liberci-Františkově“, popsal Ing. Michal Zděnek, MA, předseda představenstva dopravního podniku.

Vlastní plnící stanice oproti stanici v Jablonci znamená dramatickou úsporu nákladů v řádu milionů Kč. Úsporu nákladů představuje nejen nižší cena samotného CNG, které DPMLJ nakupuje na burze, ale také odstranění zbytečně naježděných kilometrů spojených s přejezdy autobusů k tankování do Jablonce a zpět do Liberce.

“Vypovězená smlouva byla značně nevýhodná a kvůli špatně uzavřeným dodatkům předchozím vedením téměř nevypověditelná. Úspora je jasná, každou noc ušetříme dva až tři řidiče, kteří museli jezdit do Jablonce tankovat a více než 53 tisíc ušetřených kilometrů ročně“, konkretizoval Mgr. Petr Židek, předseda dozorčí rady dopravního podniku.

Vozový park dopravního podniku v současné době sčítá celkem 106 autobusů, z toho na CNG jezdí 38 z nich.

Zdroj: Liberecký kraj

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější