Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDotace a FinanceIT

  Bankovní identita – posun v digitalizaci veřejné správy

  Pozitivní novinku tohoto roku ve světě práva a digitálních technologií představuje bankovní identita. Hlavní výhodou bankovní identity je, že ještě více usnadňuje komunikaci s veřejnou správou skrze její platformy eGovernmentu, tedy souboru nástrojů digitální státní správy umožňujících mimo jiné vyřizovaní záležitostí s úřady elektronicky.

  Jedním z nejznámějších portálů eGovernmentu je Portál občana, který slouží k řešení různých úkonů vůči orgánům veřejné moci na dálku. Na Portálu občana lze pořídit výpis bodového hodnocení řidiče, rejstříku trestů, živnostenského rejstříku, ale také podat daňové přiznání, vyřídit živnostenské oprávnění nebo se třeba dostat ke svému eReceptu – to vše online z domova.

  Právě bankovní identita umožňuje přihlášení do Portálu občana (jako i dalších služeb eGovernmentu) bez nutnosti jakékoliv další registrace. Přihlášení skrze bankovní identitu spočívá v tom, že uživatel zadá přihlašovací údaje do svého internetového bankovnictví a banka ho následně dokáže identifikovat a ověřit jeho totožnost – v tomto případě za účelem komunikace s orgány veřejné moci. Navíc díky tomu, že bankám je nově udělen přístup k základním registrům (např. registr obyvatel, informační systém cizinců), veškeré informace o jejich klientech budou aktuální.  Bankovní identita tedy umožňuje to, k čemu byla dříve nutná datová schránka, občanský průkaz s elektronickým čipem či identita přes International ID Gateway.

  Více informací ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze