Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Chomutov stále vykupuje byty v osobním vlastnictví

  Začátkem roku zahájilo město Chomutov druhé kolo výkupu bytů v osobním vlastnictví. Díky dotačním prostředkům město v roce 2019 vykoupilo 14 bytových jednotek, a to převážně v lokalitách zatížených negativními jevy obchodu s chudobou. V letošním roce mělo město k dispozici přes 6 milionů korun prostřednictvím Integrované územní investice Ústecko-chomutovské aglomerace a dvě třetiny peněz se vyčerpaly během prvních dvou měsíců tohoto roku. „Jelikož má město Chomutov k dispozici ještě téměř třetinu připravených dotačních prostředku, chtěla bych vyzvat obyvatele města Chomutova k nabídce prodeje bytů. Celá akce bude ukončena v červnu letošního roku, tudíž k možnosti nabídnout byt městu, zbývají tři měsíce,“ upřesnila vedoucí Centra komunitního plánování Jana Hronová.
  Nyní má město vyhotovené znalecké posudky pro 4 bytové jednotky o velikostech 2+1 a 3+1, které se nachází v ulicích Dřínovská, Borová a Jirkovská za celkovou částku 3 100 000 korun. Pátá, bytová jednotka, u které se čeká na vyhotovení znaleckého posudku má předběžnou hodnotu cca 800 000 korun. Obyvatelé Chomutova tak mají ještě možnost nabídnout své bytové jednotky k prodeji. „V současné chvíli můžeme ještě dočerpat částku ve výši cca 2 500 000 korun. Ke schválení výkupu prvních bytových jednotek dojde na zastupitelstvu města v dubnu a v červnu tohoto roku,“ řekl náměstek primátora pro rozvoj a investice David Dinda.
  Město může vykoupit pouze byty v osobním vlastnictví, které jsou ihned obyvatelné. Součástí prodávané bytové jednotky tedy musí být základní vybavení bytu jako je kuchyňská linka s varnou deskou a troubou, toaleta, sprcha nebo vana, umyvadlo. Nemovitost nesmí být zatížena žádným dluhem a může se nacházet v jakékoliv části města s výjimkou sídliště Kamenná a okolí Okresního soudu (v těchto lokalitách není možné podle dotačních pravidel výkup uskutečnit). Kupní cena za nemovitost bude stanovena dle obvyklé kupní ceny v místě a čase prodeje, nejvýše však za cenu znaleckého posudku.
  Vykoupené byty, podpořené z Integrovaného regionálního operačního programu, přejdou do správy města a budou nabídnuty novým nájemníkům. Ti musí především dodržovat řádnou úhradu nájemného a další pravidla stanovená nájemní smlouvou. „I nadále se primárně chceme zaměřovat na matky samoživitelky, seniory a mladistvé, kteří opustili dětský domov,“ uvedl náměstek primátora pro sociální oblast Milan Märc.
  Chomutov chce postupným výkupem bytů získat pod kontrolu větší část bytového fondu v oblastech zatížených spekulanty s nemovitostmi a částečně tak vrátit ztracený komfort bydlení dlouholetým vlastníkům a nájemníkům.
  Zdroj: Město Chomutov

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze