Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceŽivotní prostředí

  Do obecních rozpočtů míří 300 milionů

  Do obecních rozpočtů míří 300 milionů, na pitnou vodu nebo šetrné pouliční lampy. Více než 200 schváleným projektům umožní 300 milionová dotace okamžitý přístup k pitné vodě, modernizaci veřejného osvětlení nebo míří na kompletní projektovou a zadávací dokumentaci k výstavbě kanalizací, čistíren odpadních vod nebo obecních vodovodů.
  Obce mohou žádat o dotace z evropských fondů. Výzva na zdroje pitné vody zůstává dalším zájemcům otevřená až do konce června.
  Obce se v poslední době potýkají se špatnou kvalitou vody i dlouhými obdobími sucha. Dotace jsou cíleny především na menší sídla, která nedisponují velkými rozpočty, a přitom potřebují problém s vodou rychle vyřešit. Díky až 3 milionové finanční pomoci budou moci vybudovat nové zdroje pitné vody, zkapacitnit ty stávající, nebo vybudovat přivaděče.
  Nově schválené dotace z Národního programu Životní prostředí pomohou na téměř osmdesáti místech. Na vodní zdroje putuje přes sto dvacet milionů korun, díky kterým například v Libkově na Domažlicku mohou vyvrtat novou studnu a napojit ji na stávající vodovod, v Přešticích rozšíří zásobník upravené vody a ve Volarech doplní vodní zdroje. Dotační výzva na zdroje pitné vody ale současně zůstává pro další zájemce nadále otevřená až do konce června.
  Kromě pitné vody jde aktuální balík peněz na kanalizace, čistírny odpadních vod a vodovody. Konkrétně na jejich projektovou přípravu. Dotaci na dokumentaci získal například projekt kanalizace a čistírny v Bouzově, v Desné navrhnou rozšíření vodohospodářské infrastruktury, v Lošanech si rozvrhnou vodovod. Celkem vzniknou projektové dokumentace na skoro devadesáti místech za celkem téměř 120 milionů korun. Na projekty poskytuje SFŽP až 90 procent z celkových způsobilých výdajů. I proto byl o dotace velký zájem a příjem žádostí byl ukončen o něco dříve, protože projekty vyčerpaly alokaci.
  Seznam schválených projektů zde.
  Zdroj: www.mzp.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze