Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a FinanceŽivotní prostředí

Do obnovy lesů na Vysočině poslal kraj a stát během tří let přes pět miliard korun

Hospodaření v lesích podporuje Kraj Vysočina od roku 2015. V posledních třech letech administruje veškeré dotace mířící do obnovy lesů, které jsou zasažené kůrovcovou kalamitou. Jejich majitelé stále likvidují následky kalamity a velice zodpovědně zalesňují vytěžené holiny. Jen na Vysočině se téměř 50 tisíc vlastníků stará o cca 207 tisíc hektarů lesních pozemků.

 „V letech 2019–2021 administroval Kraj Vysočina, jak vlastní, tak státní dotační tituly. Za tuto dobu prošly rukama našich administrátorů žádosti za 5,16 miliardy korun. Kromě jiného za ně bylo zalesněno celkem 7 320,75 ha lesních holin. Díky dotacím bylo postaveno 1 434,88 km oplocenek chránících nový porost proti zvěři. Vyplacené dotace byly i důležitou kompenzací za propady výkupních cen dřeva,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.

I přes dosud rekordně vysoké dotace vyplacené vlastníkům lesům platí, že kůrovcová kalamita na Vysočině bude ještě několik let likvidována a obnova lesů bude minimálně 10–20 let pokračovat. Pomoc Kraje Vysočina vlastníkům kůrovcem zasažených lesů se promítne do jejich obnovy v řádu let po odeznění kalamity. S novými dotacemi budou vlastníci lesů včas seznámeni.

Z důvodu rychlého vyřizování všech dostupných dotací, o které mohou majitelé lesů požádat, už v minulosti Kraj Vysočina personálně posílil tým administrátorů. Jejich agenda za poslední tři roky narostla o 300 %.

Zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze