Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Do regionu Vysočiny chceme příští rok prostřednictvím krajské dotační politiky poslat o 66 miliónů více než letos

  Podoba nového rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2022 je téměř finální. Nedílnou součástí tohoto klíčového dokumentu je i návrh částky určené pro rozdělení v rámci Fondu Vysočiny. Ta bude pro oblast regionálního rozvoje o 66 miliónů vyšší než letos. V návrhu nyní zpracovávaného rozpočtu kraje na rok 2022 je připravena ke schválení na dotační programy částka 330 miliónů korun. Kraj chce vyhlásit až 37 rozvojových dotačních titulů.

  Nejočekávanější je návrat programu Rozvoj podnikatelů, jehož výši se z původní uvažované alokace v průběhu roku podařilo navýšit a ve výsledku příští rok nabídneme malým a středním podnikatelům k rozdělení 8,1 miliónu korun. Bude se jednat opět o program soutěžní, tzn. že není jisté, že se na všechny žadatele dostane. Podporu získají jen ty nejlepší projekty.

  V nabídce dotačních titulů pro rok 2022 se opět objeví podpora pro turistická informační centra, vydávání regionálních publikací pod značkou Edice Vysočiny, inovován bude dotační titul Učební pomůcky nově zacílený nejen na ZUŠ, ale od příštího roku i na talentované žáky různých oborů a kraj nabídne i možnost čerpat dotaci na ekologickou výchovu. Řada z tradičních dotačních titulů byla finančně posílena. Více peněz půjde do sportovišť, na svoz klientů do denních stacionářů a center denních služeb, na podporu cyklodopravy a cykloturistiky, centrům talentované mládeže, na dobrovolnictví nebo na nakládání s odpady.  Nejvyšší dotace budou rozdělovány na provozování domácí specializované paliativní péče, kam je kraj připraven poslat celkem 28 miliónů korun, ještě štědřejší pak bude krajská pokladna k úspěšným projektům řešícím problematiku vodního hospodářství, pro tyto účely je připraveno až 76 miliónů korun, stejně jako letos.

  K navýšení dotační částky dojde v roce 2022 i u titulu Obnova venkova Vysočiny.  Letos bylo připraveno k rozdělení 70 miliónů, příští rok kraj nabídne obcím 89 miliónů.

  Zdroj: Kraj Vysočina

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze