Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Dostavba ambitu v Mariánské Týnici

  Téměř dokončena je unikátní stavba východního ambitu a kaplí barokního poutního areálu Mariánská Týnice na severním Plzeňsku. Kostel Zvěstování Panně Marii s bývalým cisterciáckým probošstvím jsou národní kulturní památkou.
  V areálu probíhají drobné dokončovací práce. Nový ambit byl postaven podle původních plánů Jana Blažeje Santiniho, který ho před zhruba 300 lety nedokončil. Stavba byla financována prostřednictvím evropského programu IROP a Plzeňského kraje, celková částka činila 60 milionů korun. Raritou budou nové fresky, které vypadají jako barokní, ale postavy na nich mají obličeje lidí, kteří se o památku zasloužili.
  Bývalé cisterciácké poutní místo, kam patří kostel, patrová budova proboštství a ambity s freskami, byly postaveny v letech 1711 až 1768. Od zrušení kláštera v roce 1784 se pro areál nenašlo využití a chátral. Po zřícení kupole kostela v roce 1920 začala ještě za první republiky snaha o její záchranu, úsilí ale přerušila válka a pak totalita. Na opravu kupole se dostalo až po pádu komunistického režimu. Od roku 1993 do zahájení stavby východního ambitu bylo do obnovy barokního skvostu investováno 40 milionů Kč. Mariánská Týnice byla vyhlášena národní kulturní památkou v roce 2018.
  Se slavnostním otevřením pro veřejnost se počítá 5. června, pokud nebude trvat pandemie koronaviru.
  Původní zpráva PROMO

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze