Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Dotace na sportovní infrastrukturu v desítkách obcí jsou v ohrožení

  Obce podle Národní sportovní agentury peníze na svou sportovní infrastrukturu nepotřebují, v náhradě za zrušenou dotační výzvu s nimi již nepočítá.
  Již jsme vás informovali o rozhodnutí Národní sportovní agentury ze začátku srpna tohoto roku, kterým zrušila již vyhlášenou a uzavřenou dotační výzvu na výstavbu regionální sportovní infrastruktury s investicemi nad 10 mil. korun. Svaz měst a obcí upozornil agenturu na komplikace a nejistotu, do které toto rozhodnutí uvrhlo dvě desítky obcí, které své projekty do výzvy přihlásily a s předpokladem finanční podpory z této nesoutěžní výzvy již podstoupily řadu dalších kroků v jejich realizaci. Svaz měst a obcí požádal vedení agentury o spolupráci na formulaci nové výzvy.
  Národní sportovní agentura namísto toho bez předchozích jednání vyhlásila novou investiční dotační výzvu Regiony 2021, ve které již dokonce obce nejsou oprávněny samostatně o podporu žádat. Nová výzva je zacílena již jen na sportovní kluby, obce jsou v ní oprávněným žadatelem jen za předpokladu, že sportovní zařízení pronajímají dlouhodobě sportovním klubům. V hodnotících kritériích výzvy jsou pak obce oproti sportovním klubům bodově diskriminovány.
  Předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser na výtku SMO reagoval marginalizací role samosprávy v rozvoji sportovní infrastruktury. Proti tomuto přístupu se Svaz měst a obcí ohrazuje. Města a obce jsou bez ohledu na jakoukoliv statistiku fakticky zodpovědné za významnou část sportovní infrastruktury, povinnost péče o ni a její rozvoj jim ostatně připadá ze zákona o podpoře sportu, kterým je Národní sportovní agentura zřízena. Nelze ani přijmout interpretaci, podle které Svaz při prosazování zájmu obcí vystupuje proti sportovním klubům. Právě naopak, Svaz usiluje o to, aby byly samosprávy sportovním klubům rovnými partnery.
  Vedení agentury jsme adresovali vyjádření s konstruktivními připomínkami ke znění nové výzvy. Veškerou dosavadní korespondenci zveřejňujeme v příloze. Svaz měst a obcí nyní usiluje o další jednání s agenturou.
  Zdroj: Tisková zpráva SMOČR

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze