Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Dotace pro tři objekty v památkové zóně Uherské Hradiště

  Obnova hradební zdi v uherskohradišťské Dlouhé ulici a opravy vstupních dveří do budovy střední uměleckoprůmyslové školy a do kostela Zvěstování Panny Marie budou v letošním roce provedeny za přispění dotací z Ministerstva kultury.
  Městská památková zóna Uherské Hradiště má na rok 2021 od ministerstva alokovánu částku 1,355 milionu korun z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Město má v letošním roce připravenu 2. etapu obnovy hradební zdi v Dlouhé ulici, při které budou provedena opatření pro odvlhčení v dolní části hradby a v jejím okolí, na což bude z alokované částky využito 662 tisíc korun.
  Další dvě opravy se týkají obnovy vstupních dveří. Střední uměleckoprůmyslová škola zažádala o dotaci na restaurování vstupních dveří do objektu č. p. 267 ve Všehrdově ulici ve výši 346 tisíc korun. Bratři františkáni v Uherském Hradišti mají rovněž v plánu restaurování vstupních dveří, a to na kostele Zvěstování Panny Marie ve Františkánské ulici, žádají proto o dotaci ve výši 347 tisíc. Všechny tři objekty jsou nemovitými kulturními památkami.
  Za podpory státu opravuje město i další subjekty památky na území Uherského Hradiště každoročně. V loňském roce se uskutečnila první etapa obnovy hradeb v Dlouhé ulici, Římskokatolická farnost Uherské Hradiště opravila střechu a provedla sanaci vlhkosti na dvorním objektu fary a novou fasádu pořídili majitelé domu č. p. 128 na nároží ulice Prostřední a Mariánského náměstí.
  Zdroj: www.zlin.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze