Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Dotace služeb v kraji Vysočina

Rada kraje Vysočina schválila dotační podporu pro obce do 500 obyvatel. Dotace má pomoci zachovat dostupnost veřejných služeb na venkově. Obce si budou moci vybrat, kterou veřejnou službu ve své spádové oblasti chtějí krajem podpořit.
Vedle tradičního spolufinancování provozních nákladů kamenných prodejen potravin nebo smíšeného zboží nyní kraj nově nabízí finanční podporu na zachování pojízdných prodejen, poboček České Pošty včetně Pošty Partner, veřejných knihoven, prostorů sloužících k poskytování primární zdravotní péče a také objektů a budov, které jsou provozovány jako atraktivita cestovního ruchu – muzea, galerie, rozhledny a podobné. K rozdělení je připraveno sedm miliónů korun. Dotační program musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Na projednaném znění programu zásadním způsobem spolupracovali starostové a starostky menších obcí. „V tomto směru byla velice aktivní pracovní skupina Venkov zřízená pod Regionální stálou konferencí Kraje Vysočina. Její členové na svém zasedání začátkem března diskutovali o tom, komu a v jakém rozsahu by měly krajské peníze pomoci, a prosazovali praktické věci, které nutně na malých obcích potřebují. Ocenili, že kraj netrvá na jediné podpořené službě a nechává na nich, co skutečně podpořit potřebují,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.
Více informací zde
Zdroj: Internetové stránky Kraje Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image