Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoDotace a FinanceIT

  Dotační program na rozvoj vysokorychlostních sítí

  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásilo dotační program na podporu stavby vysokorychlostních sítí. Jde o 2,85 miliardy Kč z Národního plánu obnovy. „Cílem výzvy je v maximální možné míře zajistit přístup k internetu domácnostem, školám, silně digitalizovaným podnikům, veřejné správě a dalším v odlehlejších oblastech,“ píše úřad.

  Dotace jsou určeny na stavbu nových nebo modernizaci stávajících sítí v místech, která úřadům v mapování z roku 2020 vyšla jako nedostatečně pokrytá komerční nabídkou připojení. Má jít zejména o venkovské oblasti.

  Cílem dotací je pokrýt tato místa nejméně gigabitovým připojením. Může jít o pevné linky, ale i o bezdrátové sítě, pokud splní výkonnostní kritéria. Cílové parametry připojení MPO popisuje konkrétně takto:

  Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu

  Nemá jít jen o připojení domácností, ale i tzv. socioekonomických aktérů (SE-A), mezi které patří školy, nemocnice, úřady a podobně. Přihlášky o dotace mohou operátoři podávat od 28. dubna do 31. srpna letošního roku s tím, že podpořené projekty mají být hotové nejpozději do konce roku 2025.

  Podnikatelé mohou žádat o nejméně 500 tisíc Kč a maximálně 230 milionů Kč. Z dotace mohou zaplatit nejvýše 80 % nákladů a podpora se proplácí až ex-post.

  Zdroj: MPO
  FOTO: pxhere.com

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze