Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Dotační program přeshraniční spolupráce mezi Českem a Polskem bude pokračovat

  Členové monitorovacího výboru přeshraničního programu Interreg V-A ČR – Polsko podpořili celkem pět projektů s účastí partnerů z Královéhradeckého kraje, zejména v oblasti digitalizace či podpory přeshraniční spolupráce mezi oběma státy po pandemii covid-19, na které lze čerpat dotaci v celkovém objemu za zhruba 17,5 milionu korun. S blížícím se koncem současného dotačního programu současně vrcholí přípravy nového programu, ze kterého bude možno získat finanční prostředky v dalším období.
  Současný dotační program Interreg V-A Česká republika-Polsko je žadatelům k dispozici od roku 2014 až do letoška. Pozornost potenciálních zájemců o dotace na česko-polské projekty se nyní začíná zaměřovat na nový přeshraniční program, ze kterého bude možné čerpat finanční prostředky v letech 2021-2027.
  „Nový program bude opět podporovat širokou škálu přeshraničních aktivit v oblastech životního prostředí, integrovaného záchranného systému, dopravy, podnikání nebo vyšší efektivnosti veřejné správy. Vysoké finanční sumy se dočká také oblast cestovního ruchu, neboť toto odvětví zásadním způsobem doplatilo na pandemií covid-19. Kraj již například začíná koordinovat připravované projektové záměry pro výstavbu nových i navazujících přeshraničních cyklostezek a cyklotras,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, evropských grantů a dotací Adam Valenta.
  Zdroj: Královéhradecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  365
  Energetika
  363
  IT
  239
  Dotace a Finance
  1077
  Odpady
  194

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze