Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaDotace a FinanceKomunikace s občany

  Elektromobily pro sociální služby

  O pořízení osmi ekologicky šetrných vozidel, která pomohou provozovatelům vybraných sociálních služeb zvýšit kvalitu poskytované péče, usiluje Zlínský kraj. Radní na svém pondělním jednání schválili projektový rámec projektu „EKO auta pro sociální služby Zlínského kraje“ řešící podobu žádosti o dotace, kterou vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky. Kraj může na nákup elektromobilů získat dotaci ve výši 7,92 milionu korun, přičemž celkové náklady na pořízení osmi vozů činí 8,80 milionu korun.

  „Stávající vozidla v zapojených sociálních službách jsou často na hranici své životnosti a nutně potřebují obnovit. Pořízení elektromobilů pomůže zefektivnit činnost sociálních služeb, sníží náklady na nezbytné opravy a vysoké energetické nároky stávajících vozidel, a navíc pomůžeme ochraně životního prostředí,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za oblasti sociálních věcí i životního prostředí.

  Projekt je připravován v rámci Integrovaného regionálního operačního programu – prioritní osy 6 REACT-EU, a to výzvy č. 101 – Sociální infrastruktura se zvýšenou energetickou účinností. Jeho obsahem je nákup osmi elektromobilů pro příspěvkové organizace Zlínského kraje. Jedná se o jeden elektromobil pro Centrum ÁČKO, tři elektromobily pro Sociální služby pro osoby se zdravotním postižením a čtyři elektromobily pro Sociální služby Vsetín.

  Zdroj: TZ Zlínský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze