Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Evropské dotační programy: Česko a Polsko řeší dopady uprchlické krize

  Česká republika i Polsko se staly dočasným domovem velkého množství uprchlíků z Ukrajiny. Situace a problémy, kterým musí obě země čelit, jsou velmi podobné. Oba státy se tedy chtějí spojit a hledat řešení společně. Z evropského fondu pro regionální rozvoj míří na projekty další peníze.

  „I přes končící programové období se monitorovací výbor Programu Interreg V-A Česká republika – Polsko rozhodl podpořit možnost financování projektů, které se chtějí zaměřit na aktivity spojené s důsledky přílivu uprchlíků z Ukrajiny, který vyvolala agrese Ruské federace,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

  Výzva byla vyhlášena v rámci tzv. prioritní osy 4 na spolupráci institucí a komunit. Mezi podporované aktivity patří přeshraniční spolupráce v oblasti krizového řízení zaměřená na bezprostřední zvládání přílivu osob. Může se jednat o výměnu informací a posílení komunikace, koordinace aktivit, sdílení dobré praxe apod. Dále se může jednat o přeshraniční spolupráci v oblasti řešení dlouhodobých aspektů uprchlické krize jako je spolupráce a výměna zkušeností při začleňování uprchlíků do místních komunit a při jejich zapojení na pracovní trh. „Může to být také podpora volnočasových a vzdělávacích aktivit, právní a jiná asistence či jazykové kurzy,“ doplnil radní Jiří Ulvr.

  Hlavní cílovou skupinou v rámci této výzvy jsou uprchlíci z Ukrajiny, nadále však platí podmínky programu týkající se přeshraniční spolupráce a její přidané hodnoty pro společné aktivity. „Projekty tedy musí společně řešit čeští a polští projektoví partneři,“ upřesnil Ulvr.

  Žadatelé mohou z Evropského fondu pro regionální rozvoj obdržet dotaci ve výši 85 % rozpočtu projektu. Státní rozpočet České republiky hradí dalších 5 %. Zbylých 10 % musí žadatelé uhradit ze svých zdrojů. Minimální výše podpory na jeden projekt je v této výzvě 100.000 eur.

  Podrobnější informace, včetně termínů a harmonogramu, lze nalézt na webové stránce programu Příjem žádostí do prioritní osy 4 | Integrace Pl (cz-pl.eu)

  Foto: Free SVG
  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze