Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Evropské fondy přispěly na opravu 421 památek. Pravidla jejich vyplácení se ale změní

Památky i muzea jsou sice kvůli koronavirové pandemii uzavřené, řada z nich ale tuto přestávku využila k rekonstrukci. Některé z nich za přispění evropských fondů. Česku se během posledních 13 let podařilo s pomocí evropských peněz zrekonstruovat až 421 památek – hrady, zámky, kostely nebo technické památky včetně přilehlých parků. Příkladem je hrad Karlštejn, zámek Telč, technický unikát Slovenská strela, Vlašský dvůr v Kutné Hoře, Kittelův dům v Jizerských horách, Arcibiskupský palác v Olomouci nebo Vila Tugendhat v Brně.
Podpory se dočkalo také 91 muzeí, galerií a dalších sbírek. Evropské peníze podpořily buď jejich modernizaci nebo samotné založení. Některé z nich dostaly i svou digitální podobu či bezbariérový přístup. Příkladem je Muzeum Českého ráje včetně expozice o horolezectví, interaktivní muzeum Pevnost Poznání v Olomouci zaměřené na přírodní a společenské jevy či různá pivovarská, zemědělská nebo vesnická muzea v několika českých městech.
Více informací zde.
Zdroj: Portál Euractiv

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze