Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceKultura

  Filmy Děti Nagana a romantická komedie Zahrádkáři získají podporu milion korun

  Image

  Krajští zastupitelé schválili přidělení individuálních dotací dvěma filmovým projektům, Děti Nagana a romantické komedii Zahrádkáři. Celková výše individuálních dotací činí jeden milion korun.

  Obě žádosti filmových projektů o individuální dotaci splnily kritéria schválená Zastupitelstvem Středočeského kraje. Ta podrobněji vysvětluje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda: „Naším cílem je podpořit projekty s přínosem pro lokální ekonomiku a popularizaci regionu Středních Čech. Tato kritéria splnily oba filmové projekty, proto jsme doporučili schválení jejich žádostí o individuální dotaci, každý ve výši 500 tisíc korun.

  Celovečerní hraný film Děti Nagana je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které ovlivnily celé generace dětí. Natáčení probíhalo z významné části na území Středočeského kraje, přičemž komise hodnotící přínos pro Středočeský kraj ocenila zejména spolupráci s destinačním managementem a finanční přínos pro lokální podnikatele.

  Malebná místa Kladna a Kladenska budou divákům představena v romantické komedii Zahrádkáři. Také pro tento film doporučili radní schválení poskytnutí individuální dotace ve výši 500 tisíc korun. „Kladno a Kladensko si většina lidí spojuje jen s industriální výrobou, filmový příběh pomůže tento „mýtus“ vyvrátit a ukázat, že Kladensko nabízí mnoho krásného a zajímavého,“ uvádí radní Švenda.

  Foto: Děti Nagana
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze