Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceDotace a Finance

Firmou roku Kraje Vysočina je Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou

IBM Firmou roku 2022 Kraje Vysočina je žďárský Vodaservis s.ro. Společnost se soustředí na výrobu vodárenských zařízení a úpravu vody, v letošním roce oslavila 20 let v oboru. Ocenění Moneta Živnostník roku 2022 Kraje Vysočina získala Eva Fruhwirthová, trenérka mozku a autorka jediné originální mozkoherny v České republice. „Pro region je existence úspěšných rodinných, malých i velkých firem zásadní a to hned z několika důvodů. Vytváří pracovní místa, udávají tempo digitalizaci, modernizaci a automatizaci, pozitivně ovlivňuje směřování regionálního školství a v případě především živnostníků jsou zárukou rozmanitosti poskytovaných služeb,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

„Kraj Vysočina se snaží být firmám partnerem například prostřednictvím svého rozvojového Fondu Vysočiny. V letošním roce nabízíme více než 8 miliónů korun podnikatelům do 50 zaměstnanců k posílení konkurenceschopnosti a pořízení nových strojů, zařízení a výrobních prostředků. Tento grant s názvem Rozvoj podnikatelů bude uzavřen až 27. října a je možné jej tedy ještě využít. Zhruba desítka firem letos požádala o tzv. inovační vouchery, které pomohou se zaváděním konceptu Průmyslu 4.0,“ doplnila Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

IBM Firma roku 2022 Kraje Vysočina

  1. Vodaservis, s.r.o. – úprava vody a výroba vodárenských zařízení, Žďár nad Sázavou
  2. Optokon, a.s. – přední celosvětový výrobce optických zařízení a dodavatel optické infrastruktury, Jihlava
  3. Dvořák – svahové sekačky, s.r.o. – výrobce dálkově řízených svahových sekaček, Pohled

Společnost Dvořák – svahové sekačky, s.r.o. získala dále titul Ekonomicky nejúspěšnější firma.

Vítězná společnost VODASERVIS se věnuje technologiím na úpravu pitné vody, výrobě nerezových a plastových vodárenských zařízení, vodárenských filtrů, provzdušňovačů, mobilních úpraven vody i nádrží pro úpravu vody. Věnuje se souvisejícím službám, jako jsou technologické projekce, montáže potrubního vystrojení vodojemů, hydrogeologickým pracím a vrtům pro podzemní vodu. Zákazníky jsou obce a města, provozovatelé vodohospodářské infrastruktury, průmyslové, potravinářské a zemědělské podniky, projektanti vodohospodářských staveb. V roce 2020, díky vlastnímu vývoji, vyrobila a úspěšně instalovala zařízení založené na moderní technologii nanofiltrace pro úpravu vody.

Moneta Živnostník roku 2022 Kraje Vysočina

  1. Eva Fruhwirthová – mozková koučka, autorka originální mozkoherny, Třebíč
  2. Petr Špaček – chovatel včel, producent medu, Cidlina
  3. Ludmila Pospíšilová – provoz biofarmy, Velká Bíteš

Eva Fruhwirtová připravuje programy jednak v Mozkoherně v Třebíči, ale také jezdí po celé České republice a po Slovensku – do škol, do firem, do domovů pro seniory. Mozek ji fascinoval už od vysoké školy a tento zájem se stupňoval při práci projektového manažera, mediálního koordinátora a tiskové mluvčí. Hledala odpověď na to, jak můžeme mozek rozvíjet, aby to nebyla nuda a oslovilo to děti ve škole i manažery ve firmách. A také, aby bylo možné pomoci seniorům a hendikepovaným. Investovala do moderních neurotechnologií, jako je například Mindball. V České republice jsou tyto unikátní přístroje jen dva. Neustále zkouší nové metody, hry a způsoby, jak mozek rozvíjet.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání a nevzdali ho, zvítězil a toto ocenění v Humpolci převzal 83letý Libor Smejkal z Velkého Meziříčí, který už 22 let pořizuje videa s národopisnou tématikou. Jeho životní výzvou byl dokument o Jakubu Demlovi.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

Foto a zdroj: Kraj Vysočina

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze