Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetikaMístní rozvoj

  Hasiči ve Lhotě u Potštejna získali dar od ČEZ

  Obec Lhoty u Potštejna pro svoji jednotku si z daru od Nadace ČEZ pořídila elektrocentrálu a osvětlovací techniku. Nadace ČEZ na vybavení jednotky sboru dobrovolných hasičů v obci Lhoty u Potštejna přispěla částkou 30 tisíc korun. Zbylou část uhradila obec ze svého rozpočtu.

  Dobrovolní hasiči jsou pro obec velmi důležití. Pomáhají při mimořádných událostech a jsou připraveni kdykoli pomoci. Ke své nelehké práci potřebují i kvalitní vybavení. Nadace ČEZ jednotce, v rámci grantového programu Podpora regionů, přispěla na benzínovou elektrocentrálu, osvětlovací techniku a kabeláž. Vybavení jednotce opravdu chybělo. Jeho pořízením se zkvalitní zásahy jednotky především v noci, kdy hasiči budou moci dobře osvětlit místo zásahu. Elektrocentrála zase umožní připojení dalších elektrických přístrojů – například ponorných kalových čerpadel, vysokotlakých čističů nebo průmyslových vysavačů. Jen v loňském roce jednotka vyjížděla k devíti technickým zásahům.

  „S nákupem nového zařízení došlo ke zkvalitnění záchranných a likvidačních prací při mimořádných událostech. Jsme za prostředky od Nadace ČEZ moc rádi. Naše jednotka má 17 členů a zasahuje nejen v naší obci Lhoty u Potštejna, ale i v okolních obcích. Jsme vybaveni dopravním automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou,“ upřesňuje činnost jednotky sboru dobrovolných hasičů Lhoty u Potštejna jejich velitel Martin Růžička.

  Nadace ČEZ jednotky dobrovolných i profesionálních hasičů podporuje pravidelně. Uvědomujeme si prospěšnost a pomoc jednotek sborů dobrovolných hasičů nejen při požárech, povodních, nehodách, ale rovněž při dalších mimořádných událostech. Vždyť v nezáviděníhodné situaci se může ocitnout každý z nás a bude vděčný za pomoc.

  Jednotka sboru dobrovolných hasičů Lhoty u Potštejna je zřízena dle zákona č. 133/1985 o požární ochraně jako organizační složka obce, která je zařazena mezi jednotky požární ochrany kategorie III a tím pádem do základních složek integrovaného záchranného systému. Na žádost Krajského operačního střediska – KOPIS její členové zasahují nejen v obci Lhoty u Potštejna, ale i v dalších okolních obcích.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  254
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze