Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Hospodářsky a sociálně ohrožená území získají víc peněz na svůj rozvoj

  Hospodářsky a sociálně ohrožená území se dočkají od státu speciální finanční podpory. Podle plánu ministerstva budou moci čerpat peníze na rozvoj z nového samostatného dotačního titulu. Dosáhnou na ně i obce a města z Libereckého kraje.

  „V Libereckém kraji se jedná momentálně o území Frýdlantska, Novoborska, Semilska, Tanvaldska a také bývalého vojenského újezdu Ralsko,“ uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

  Vymezení zmíněných území stanovuje Strategie regionálního rozvoje ČR 21-27, která byla schválena vládou v loňském roce. Řadí se mezi ně oblasti, které jsou charakteristické například svou vyšší mírou nezaměstnanosti nebo nedostatečnou dostupností některých služeb. Současně jsou zde i správní území zasahujících do bývalých vojenských újezdů. Ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Libereckého kraje momentálně probíhá mapování potřeb v jednotlivých územích, a to prostřednictvím sběru konkrétních projektů, které budou součástí individuálních studií. Tyto studie budou zaslány na Ministerstvo pro místní rozvoj, které je využije při plnění aktivit Akčního plánu 21-22, pro nastavení aktivit Akčního plánu 23-24 a v neposlední řadě pro nový dotační titul.

  „Pilotní studie vzniká pro území Frýdlantska. Snažili jsme se zde zaktivovat starosty k tomu, aby své potřeby sdíleli skrz zadávání projektových plánů do Informačního systému projektových záměrů. S těmito informacemi můžeme pak jako kraj dále pracovat na vyjednávací úrovni se zástupci z národní úrovně,“ doplnil Jiří Ulvr.

  Informační systém projektových záměrů je od roku 2021 jedinou databází svého druhu na území Libereckého kraje. Primárně je určen pro sběr záměrů obcí, kraje a jím zřizovaných organizací či orgánů státní správy. Vkládat záměry může jakýkoliv ekonomický subjekt. Informační systém nabídne do budoucna více užitečných funkcí, například propojení s dotačními příležitostmi, tedy bude docházet k včasnému upozornění na vyhlášení výzev dle charakteru vložených projektových záměrů.

  Zdroj: Liberecký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  367
  Energetika
  367
  IT
  241
  Dotace a Finance
  1082
  Odpady
  197

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze