Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceMěsto pro byznysMístní rozvoj

  Hradec Králové chce letos investovat téměř 700 milionů

  Ve schváleném rozpočtu města Hradce Králové je na letošní rok připravených 699 milionů na investiční projekty. Největšími městskými rozvojovými akcemi v tomto roce jsou stavba multifunkčního fotbalového stadionu, budování inteligentního dopravního systému, rekonstrukce ZUŠ Střezina nebo lávka přes Labe u Aldisu. V rozpočtovém výhledu na roky 2023 a 2024 jsou pak zařazeny nové a pokračující investice za dalších více než 655 milionů korun.

  Letos bude největší městskou investiční akcí stavba nového multifunkčního stadionu.

  „Město tuto investici plánuje desítky let a je dobře, že po nekonečných diskuzích a projektování se práce konečně přesunuly na samotné staveniště. Podobu projektu i vysoutěženou cenu stavby vítězného sdružení firem schválilo městské zastupitelstvo loni na jaře jasnou většinou. S ohledem na výši této investice je tak pochopitelné, že v průběhu stavby bude stadion tvořit jednu z hlavních položek kapitálových výdajů městského rozpočtu,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

  Nová multifunkční aréna je v aktuálním rozpočtu plánována s výdaji 275 milionů korun. Dále budou pokračovat práce na inteligentním dopravním systému, u kterého se letos předpokládají výdaje ve výši 75 milionů korun. Také by se do konce roku měla dostavět lávka přes Labe u Aldisu, kde zbývá investovat zhruba 67 mil. korun. Před zahájením stavebních prací je první etapa rekonstrukce ZUŠ Střezina (letos 50 mil. korun), začít by měla stavba příjezdové cesty ke sportovnímu areálu DTJ (45 mil. korun) nebo stavba nové kanoistické loděnice na Orlici (28 mil.).

  Zdroj: Město Hradec Králové

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  254
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze