Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Hradec Králové v pololetí hospodařil s kladným saldem 4,4 milionu

  Pololetní výsledek rozpočtového hospodaření Hradce Králové je 4,4 mil. Kč. Příjmy města dosáhly v polovině roku 58 procent, výdaje pak 33 procent schváleného rozpočtu. Téměř všechny jeho položky vykazují v meziročním srovnání nárůst plnění. Na investicích město v prvním pololetí vyčerpalo 199 milionů korun, což je nejvíce za posledních deset let.
  Rozpočtové příjmy i výdaje k poslednímu červnu roku 2021 dosáhly hranice 1,22 miliardy korun. „V porovnání s plněním v roce 2020 to u příjmů znamená nárůst ve výši téměř 110 milionů. Po loňském neočekávaném propadu přichází pozvolný růst a blížíme se „předcovidovým“ hodnotám, tedy k plnění roku 2019,“ říká ekonomická náměstkyně primátora Hradce Králové Monika Štayrová. Daňové příjmy, které město získalo především z rozpočtového určení daní, tvořily 966,6 milionů korun z celkové výše příjmů.
  Na jaře město rozpočet upravilo rozdělením výsledku hospodaření a přesunem nedokončených nebo nezahájených investic z roku 2020. Kapitálové výdaje jsou nyní v upraveném rozpočtu na úrovni necelých 1,4 miliardy korun. Loni Hradec Králové hospodařil s přebytkem 171 milionů korun.
  Zdroj: Město Hradec Králové

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze