Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Hradec Králové v pololetí hospodařil s kladným saldem 4,4 milionu

Pololetní výsledek rozpočtového hospodaření Hradce Králové je 4,4 mil. Kč. Příjmy města dosáhly v polovině roku 58 procent, výdaje pak 33 procent schváleného rozpočtu. Téměř všechny jeho položky vykazují v meziročním srovnání nárůst plnění. Na investicích město v prvním pololetí vyčerpalo 199 milionů korun, což je nejvíce za posledních deset let.
Rozpočtové příjmy i výdaje k poslednímu červnu roku 2021 dosáhly hranice 1,22 miliardy korun. „V porovnání s plněním v roce 2020 to u příjmů znamená nárůst ve výši téměř 110 milionů. Po loňském neočekávaném propadu přichází pozvolný růst a blížíme se „předcovidovým“ hodnotám, tedy k plnění roku 2019,“ říká ekonomická náměstkyně primátora Hradce Králové Monika Štayrová. Daňové příjmy, které město získalo především z rozpočtového určení daní, tvořily 966,6 milionů korun z celkové výše příjmů.
Na jaře město rozpočet upravilo rozdělením výsledku hospodaření a přesunem nedokončených nebo nezahájených investic z roku 2020. Kapitálové výdaje jsou nyní v upraveném rozpočtu na úrovni necelých 1,4 miliardy korun. Loni Hradec Králové hospodařil s přebytkem 171 milionů korun.
Zdroj: Město Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
441
Energetika
499
IT
365
Dotace a Finance
1354
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze