Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Hradec Králové získal dotaci více než 150 milionů korun na vybudování inteligentního dopravního systému

Začátkem července začalo město budovat nový inteligentní dopravní systém (IDS), jehož cílem je zajistit plynulejší a bezpečnější dopravu v Hradci Králové. Na vybraných křižovatkách proto dochází k obměně semaforů za moderní. Město na tuto akci schválilo uzavření rámcové smlouvy o financování projektu a přijetí dotace ve výši až 157,8 milionu korun, která by mohla pokrýt více než polovinu nákladů. Práce na IDS zatím nadále pokračují podle plánu, v těchto dnech čeká výměna světelné signalizace další místa a křižovatky.

Inteligentní dopravní systém zajistí ve městě plynulejší dopravu s důrazem na rychlejší průjezd MHD, větší bezpečnost a přehlednost na vozovkách. Celkem 38 křižovatek včetně signalizovaných chodeckých přechodů po Hradci Králové bude mít zabudováno chytré zařízení, které řízením světelné signalizace dokáže zajistit průjezdnost upřednostněných vozidel. Doplňkovou funkcí IDS je také penalizační modul. Za celý systém město zaplatí 229,3 milionu korun bez DPH.

Zdroj: TZ město Hradec Králové

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image