Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Jablonec nad Nisou má schválený nový strategický plán na období let 2021-2030

Vytvoření strategických dokumentů města přišlo na necelé 3 miliony korun, přičemž dotace z EU a státního rozpočtu byla 2,6 mil. korun.

  • Celkové způsobilé výdaje: 2,7 mil. Kč
  • Výše dotace 95 % (EU + SR): 2,6 mil. Kč
  • Spoluúčast města 5 %: 130 tis. Kč
  • Termín realizace projektu: 1. 4. 2020 – 31. 3. 2022

„Nový strategický plán určuje směr rozvoje města až do roku 2030. Intenzivně se připravoval v roce 2021 a jeho nedílnou součástí je také dvouletý akční plán města. Požadavky na investice do rozvoje města a na jejich rozpočet nejsou malé, proto se město bude snažit na ně získávat i cizí zdroje, a to zejména formou dotací z Evropské unie. Teprve letos na jaře by měla Evropská komise schvalovat nové operační programy pro Programové období EU 2021-2027, poté budou ministerstva vyhlašovat výzvy pro předkládání žádostí o dotace,“ říká náměstek Petr Roubíček a připomíná, že investice na rok 2022 jsou dané a nebude jich málo.

Vznik nového strategického plánu nepříznivě ovlivňovala epidemiologická situace v České republice.

Navzdory všem těžkostem se původní harmonogram prodloužil jen nepatrně. Vliv na zpoždění mělo i posuzování vlivu na životní prostředí (SEA).

Analytickou část strategického plánu připravovaly čtyři pracovní skupiny složené z odborníků-zaměstnanců jabloneckého magistrátu, členů vedení města a významných organizací z oblasti veřejného, soukromého i neziskového sektoru.

Projekt Zlepšení strategického řízení a plánování udržitelného rozvoje v Jablonci nad Nisou je spolufinancován z EU z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

Zdroj: Město Jablonec nad Nisou

Nejčtenější kategorie
Chytré město
437
Energetika
495
IT
361
Dotace a Finance
1350
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze