Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Jihočeský kraj poskytne bezúročnou půjčku 50 milionů sociálním zařízením

Poskytovatelé sociálních služeb v Jihočeském kraji se už nebudou muset starat o to, jak začátkem roku zajistit svůj provoz. Jihočeský kraj jim chce v případě potřeby poskytnout bezúročnou půjčku na všechny fixní náklady, jako jsou například mzdy či energie. Domovům pro seniory, pečovatelským službám, denním a týdenním stacionářům a dalším sociálním službám v kraji se tak už nikdy nestane, že by se ocitly zcela bez prostředků v době, kdy se teprve vyřizuje jejich žádost o dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV). Na předfinancování sociálních služeb pro období 1. ledna až 31. března 2022 proto chce kraj, v případě schválení zastupitelstvem, uvolnit ze svého rozpočtu 50 milionů korun.
„Poskytovatelé sociálních služeb mohou o příspěvek od MPSV žádat každoročně. Vždy v období od 15. září od 31. října. Nezbytná administrativa spojená s vyřizováním dotací na MPSV bohužel způsobuje, že se k nim peníze určené na mzdy, energie a další náklady spojené s provozem zařízení, dostanou někdy až v březnu. Organizacím se tak může stát, že nemají počátkem následujícího roku z čeho hradit všechny nezbytné výdaje,“ popsala situaci náměstkyně hejtmana pro sociální věci Lucie Kozlová, podle níž se kraj rozhodl poskytovatelům sociálních služeb pomoci. „Primárním úkolem těchto zařízení je péče o klienty, která je velmi náročná, a ne shánění peněz na nezbytné výdaje,“ zdůraznila Kozlová s tím, že administrativa spojená s poskytnutím bezúročné půjčky od kraje je nesrovnatelně jednodušší a poskytovatelé sociálních služeb budou mít jistotu, že ji skutečně získají, což v případě bankovních půjček nemusí platit.
Zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze