Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaDotace a FinanceEnergetika

  Jízdné v MHD se pro většinu obyvatel Karlových Varů nezvýší

  Dopravní podnik Karlovy Vary společně s vedením karlovarské radnice přistoupil velmi citlivě k problematice zvyšujících se provozních a mzdových nákladů a důsledků energetické krize. Po pečlivém zhodnocení současné situace se v Karlových Varech nebudou zvyšovat ceny časového jízdného, které k cestování využívá většina obyvatel lázeňského města.

  „Chceme, aby lidé žijící v Karlových Varech co nejvíce a nejčastěji využívali městskou hromadnou dopravu a proto nebudeme měnit ceny dlouhodobých časových kuponů pořizovaných prostřednictvím Karlovarské karty a aplikace Vary Virtual. Umožňuje nám to i fakt, že vozový park je v drtivé většině vybaven pohonem na stlačený zemní plyn a ten díky dlouhodobému kontraktu nakupujeme výhodněji než v roce 2020. Rozhodli jsme se proto zvýšit pouze ceny jednorázových jízdenek, a to z dvaceti na pětadvacet korun a u hodinové jízdenky z pětadvaceti na třicet korun,“ říká náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

  Podle jeho dalších slov využívají nejčastěji jednotlivé jízdenky turisté a návštěvníci města. Na příjmech z celkových tržeb z jízdného se příjmy z prodeje jednorázového jízdného podílejí zhruba 60 procenty. „V době před covidovou pandemií byla tato čísla vyšší. Pohybovala se mezi pětašedesáti až sedmdesáti procenty. Propad je dán zejména absencí turistů a lázeňských hostů, kteří jednorázové jízdenky používají nejčastěji,“ doplňuje náměstek primátorky.

  „Ceny jízdného se v Karlových Varech dlouhou dobu neměnily. V současné době již ale město, jako jediný akcionář DPKV a objednatel dopravy, muselo reagovat na velmi výrazný růst vstupních nákladů i mezd zaměstnanců. Finanční příspěvek neboli takzvaná úhrada závazku veřejné služby v přepravě poskytovaný z rozpočtu města Karlovy Vary bude v příštím roce činit víc jak sto tři miliony korun. Tato částka je vyšší řádově o 5 milionů, než byla v minulých letech,“ uzavírá Tomáš Trtek.

  Foto: Máte Hromadu Důvodů
  Zdroj: Karlovy Vary

   

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze