Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceEnergetika

  Karlovarská teplárna zvýší ceny o nezbytné minimum

  Ceny tepla dodávané karlovarskou teplárnou v letech 2020 a 2021 zůstávaly stejné, na letošní rok cena vzrostla jen minimálně, ačkoliv ceny vstupů stoupaly enormně. Město, teplárenská společnost i dodavatel tepla Sokolovská uhelná deklarovaly společný zájem na zachování přijatelných cen tepla podpisem memoranda letos v lednu, a s tímto cílem také byly kalkulovány ceny na rok 2023. 

  „Mezi lety 2020 a 2023 narostou ceny plynu o 372 %, ceny elektřiny o 233 % a ceny emisních povolenek o 217 %. Obrovský nárůst jsme zaznamenali i v letošním roce, přesto se na začátku roku stanovená cena tepla nezvyšovala, dopady zdražování nesl dodavatel tepla,“ uvedl prokurista karlovarské teplárny Roman Miarka.

  „To, že máme memorandum o dodávkách tepla, znamená pro Karlovy Vary i další připojená města a obce v regionu nesmírnou úlevu. Když vidíme, do jakých výšin rostou ceny tepla ve městech, která nemají to štěstí jako my, víme, že jsme pro naše lidi a podnikatele udělali to nejlepší,“ konstatuje primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

  „Pro koncového odběratele se cena na příští rok zvedne o 15,2 % oproti letošku. Pro typickou domácnost to znamená zvýšení měsíční platby asi o 250 korun. V současné situaci je to nezbytné minimum, rozhodně nepřenášíme všechny zvýšené náklady na spotřebitele,“ říká Martin Dušek, náměstek primátorky, v jehož gesci je i Karlovarská teplárenská.

  Letošní cena za gigajoule tepla pro domácnosti činila včetně DPH 653,40 Kč, na rok 2023 je kalkulovaná cena 752,40 Kč včetně DPH, tedy o 99 korun více. Při typické roční spotřebě domácnosti 30 GJ to znamená za rok o 2 970 Kč více, tedy měsíčně o 247,50 Kč.

  Cena tepla na primárním rozvodu, tedy pro velkoodběratele, je na příští rok stanovena na 547 Kč/GJ, letos činila 484 Kč/GJ.

  Foto: TerraHunt
  Zdroj: Karlovarský kraj 

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze