Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Karlovarský kraj chce opět podpořit budování a údržbu cyklistických tras a stezek

  ​Celkem 3, 8 milionu korun má letos Karlovarský kraj připraveno na podporu budování a údržby cyklistických stezek, tras a na přípravu projektových dokumentací k cyklistické infrastruktuře v regionu. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, dotace dostanou obce i města po celém regionu. Kvůli obrovskému zájmu žadatelů kraj upravil podmínky čerpání financí.
  Karlovarský kraj letos obdržel 20 žádostí o příspěvek v celkovém objemu 5, 3 milionu korun. „Máme radost, že je počet žadatelů velký, potvrzuje se tak, že síť cyklostezek a tras se bude i v příštích letech dál rozrůstat. Vyčleněné peníze by ale na pokrytí všech projektů nestačily. Proto jsme se rozhodli, že mírně pokrátíme výši příspěvku, aby se dostalo na všechny. Nově tedy přispějeme v úrovni 71 procent požadované dotace, což je stále velmi zajímavá částka. A pro další období budeme hledat cestu, jak objem financí určený pro tento dotační program navýšit,“ uvedl uvolněný zastupitel Pavel Čekan.
  Podporu by mohla získat mimo jiné obec Velký Luh na přípravné práce k výstavbě stezky pro pěší a cyklisty z Velkého Luhu do Plesné, dále Mikroregion Sokolov – východ na propojení páteřní cyklostezky Ohře se Slavkovským lesem či obec Kyselka na zpracování projektu pro úsek cyklostezky Ohře z Kyselky přes Radošov do Ostrova.
  Zdroj: Karlovarský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze