Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Karlovarský kraj podpoří rozvoj oblasti Hřebenové trasy Krušných hor – západ

  Rada Karlovarského kraje odsouhlasila udělení individuální dotace Klubu českých turistů ve výši 200 tisíc korun. Tu klub využije na rozvoj doprovodné informační infrastruktury Hřebenové trasy Krušných hor – západ.

  „V Karlovarském kraji máme to štěstí, že Klub českých turistů opravdu pomáhá se smysluplným rozvojem cestovního ruchu. Předseda místní organizace KČT, pan Ladislav Zoubek, nás pro záměr Hřebenovky nadchl již před lety a já mám radost, že od myšlenky se dostáváme k samotné realizaci. Projekt je zaměřený na pěší turistiku, která je čím dál populárnější a pomáhá s rozvojem lokálních služeb a podniků. Schválená dotace by měla pomoct právě s vybavením a označením Hřebenovky od Aše až po Ústecký kraj a tím i k rozvoji pěší turistiky. V západní oblasti Krušných hor zahrnuje například i Přírodní park Halštrov a Přírodní park Kamenné vrchy na Chebsku,“ uvedl náměstek hejtmana Vojtěch Franta.       

  Hřebenová trasa Krušných hor nabízí zejména turistům dálkovou pěší trasu, jejíž infrastruktura splňuje kritéria dle národní či evropské certifikace. Obsahuje řadu aktivit, nabízí poučení, dopravní obslužnost, možnost ubytování či stravování, informační body i odpočinková místa.

  Finanční prostředky z individuální dotace budou využity na pořízení vybavení Hřebenové trasy Krušných hor – západ, konkrétně například na grafické práce na přípravě map pro Hřebenovku, výrobu informačních panelů s mapami a informacemi, montáž stojanů pro mapy v terénu a další. Práce by měly být ukončeny ještě do konce letošního roku.

   Zdroj: TZ Karlovarský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze