Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Karlovarský kraj získal grant v rámci HORIZON EU

  Karlovarský kraj se společně s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání p.o. (KARP) zařadil do prestižní skupiny realizátorů projektů v rámci EU programu HORIZON EUROPE 2021 – 2027.

  „Tento dotační program Evropské unie byl vždy považován za první ligu v oblasti dotačního managementu EU. Zaměřuje se na financování projektů výzkumu, vývoje a inovaci, což jsou oblasti, které chceme nadále rozvíjet v Karlovarském kraji. Také proto je pro nás velkým úspěchem, že jsme se zařadili do skupiny realizátorů jednoho z takových projektů,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a řízení projektů Patrik Pizinger.        

  Jedná se o projekt s názvem RIS4Danu, který se zabývá socioekonomickými dopady způsobenými uzavřením průmyslových areálů v dunajském makroregionu. Zaměřuje se na tyto areály a snaží se stanovit transformační aktivity, jež povedou k jejich revitalizaci a sociálně udržitelnému a technologickému využití. „Jsem přesvědčen o tom, že vybraná témata projektu by mohla vhodně doplňovat některé ze  strategických projektů, jež budou realizovány v rámci Operačního programu spravedlivá transformace. Jedním z nich může být projekt Krajský Business Park Sokolov, který řeší problematiku využití brownfieldů. Účastí v projektu RIS4Danu se nám otevírá jedinečná příležitost, kdy se můžeme zabývat konkrétním územím z různých pohledů rozvoje a s mezinárodním přesahem“, doplnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

  V rámci projektu budou řešeny možnosti, jak znovuoživit  areály, kde nositelem udržitelného rozvoje bude ekologicky odpovědný průmysl. Karlovarský kraj a KARP získají strategické plány rozvoje podnikání pro jednotlivé průmyslové areály, které podpoří jejich znovuotevření. Dalším výstupem projektu budou také konkrétní doporučení, jak přilákat soukromé či veřejné investice do zelených a digitálních řešení. Realizace projektu je naplánována na 2 roky a má přispět ke zvýšení inovační kapacity celého regionu. Více informací o projektu je uvedeno na webových stránkách.

  Foto: ČESKÁ VODÍKOVÁ TECHNOLOGICKÁ PLATFORMA
  Zdroj: Karlovarský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  270
  Dotace a Finance
  1177
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze