Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Karlovarský kraj získal grant v rámci HORIZON EU

Karlovarský kraj se společně s Karlovarskou agenturou rozvoje podnikání p.o. (KARP) zařadil do prestižní skupiny realizátorů projektů v rámci EU programu HORIZON EUROPE 2021 – 2027.

„Tento dotační program Evropské unie byl vždy považován za první ligu v oblasti dotačního managementu EU. Zaměřuje se na financování projektů výzkumu, vývoje a inovaci, což jsou oblasti, které chceme nadále rozvíjet v Karlovarském kraji. Také proto je pro nás velkým úspěchem, že jsme se zařadili do skupiny realizátorů jednoho z takových projektů,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje a řízení projektů Patrik Pizinger.        

Jedná se o projekt s názvem RIS4Danu, který se zabývá socioekonomickými dopady způsobenými uzavřením průmyslových areálů v dunajském makroregionu. Zaměřuje se na tyto areály a snaží se stanovit transformační aktivity, jež povedou k jejich revitalizaci a sociálně udržitelnému a technologickému využití. „Jsem přesvědčen o tom, že vybraná témata projektu by mohla vhodně doplňovat některé ze  strategických projektů, jež budou realizovány v rámci Operačního programu spravedlivá transformace. Jedním z nich může být projekt Krajský Business Park Sokolov, který řeší problematiku využití brownfieldů. Účastí v projektu RIS4Danu se nám otevírá jedinečná příležitost, kdy se můžeme zabývat konkrétním územím z různých pohledů rozvoje a s mezinárodním přesahem“, doplnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

V rámci projektu budou řešeny možnosti, jak znovuoživit  areály, kde nositelem udržitelného rozvoje bude ekologicky odpovědný průmysl. Karlovarský kraj a KARP získají strategické plány rozvoje podnikání pro jednotlivé průmyslové areály, které podpoří jejich znovuotevření. Dalším výstupem projektu budou také konkrétní doporučení, jak přilákat soukromé či veřejné investice do zelených a digitálních řešení. Realizace projektu je naplánována na 2 roky a má přispět ke zvýšení inovační kapacity celého regionu. Více informací o projektu je uvedeno na webových stránkách.

Foto: ČESKÁ VODÍKOVÁ TECHNOLOGICKÁ PLATFORMA
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
439
Energetika
496
IT
364
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Starostovy starosti
Image