Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Dotace a Finance

Koupí Karlovy Vary podíl v hokejovém klubu?

Vedení karlovarské radnice, konkrétně primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová, byla v minulých týdnech požádána o účast na jednáních týkajících se záchrany hokeje v lázeňském městě. Současný majitel klubu Karel Holoubek se totiž rozhodl nabídnout klub k prodeji.

„Myslím si, že hokej ke Karlovým Varům patří a myslím si, že pokud existuje alespoň malá naděje, že zde zůstane hokej na té nejvyšší úrovni, má smysl jednat a hledat řešení. Řešení, která budou pro všechny zúčastněné strany akceptovatelná a pomohou vyřešit problém,“ vysvětluje primátorka statutárního města.

Ta upozorňuje, že HC Energie zdaleka není jen extraliga, ale jsou to stovky dětí, které v klubu od mala trénují. Do přípravky totiž přicházejí již čtyřleté děti, aby se naučily bruslit a později i hrát hokej. „A právě děti a mládež každoročně podporujeme dotací z městského rozpočtu. A to je třeba zdůraznit. Městskými penězi nepodporujeme profesionální A tým Energie, ale všechny žákovské a mládežnické kategorie,“ vysvětluje podstatu městské dotace Andrea Pfeffer Ferklová. Dále uvádí, že město nemělo žádnou šanci kontrolovat, jak jsou jeho peníze používány. Nyní ale došlo k tomu, že stávající majitel klubu Karel Holoubek již nechce klub vlastnit a oproti tomu se přihlásil úspěšný podnikatel a manažer, který má zájem klub odkoupit.

„Nový majitel si je ale vědom určité nezastupitelné role města Karlovy Vary v podpoře sportující mládeže a proto naprosto otevřeně a transparentně nabídl městu podíl v klubu a možnost kontroly využití městských peněz,“ vysvětluje dále primátorka, která si velmi váží férovosti a otevřenosti jednání potenciálního nového majitele karlovarského klubu a přislíbila mu, že nabídku spoluúčasti města v klubu a případné odkoupení podílu projedná v radě města a následně v zastupitelstvu.

„Máme možnost koupit čtyřicetiprocentní klubový podíl za jednorázovou úhradu deseti milionů korun. Vše je zatím ve stadiu nabídky a jednání stále probíhají. Radu města chci požádat o takzvanou alokaci peněz, tedy jakousi nezávaznou rezervaci této částky pro případ, že se s budoucím majitelem na všem dohodneme a odkoupení čtyřicetiprocentního podílu schválí zastupitelé města. Peníze tedy do té doby budou stále na účtu města, nikam se nebudou posílat a nic se z nich nebude platit,“ vysvětluje současnou situaci primátorka.

Je přesvědčena, že Karlovy Vary mají zůstat na extraligové mapě České republiky a poukazuje na jeden velmi důležitý fakt. „To, že máme v našem městě extraligový tým, je nejen skvělou reklamou pro Karlovy Vary, ale také obrovskou motivací pro ty výše zmíněné stovky sportujících dětí, které si již odmalička sní svůj sen, jednou za A tým Karlových Varů nastoupit. A právě pro tyhle děti, a navíc ještě pro tisíce hokejových nadšenců a fandů z celého kraje a regionu, by mělo vedení města i celé zastupitelstvo o nákupu podílu v klubu uvažovat,“ dodává Andrea Pfeffer Ferklová.

Foto: LHK Jestřáví
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze