Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a Finance

  Kraj vybere dodavatele 170 nových ekologických autobus

  ​Celkem 800 milionů korun by měly stát nové moderní autobusy na stlačený zemní plyn (CNG), které pro veřejnou dopravu na území regionu zakoupí Karlovarský kraj. Z toho 600 milionů získal z EU prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. Rada kraje schválila vypsání výběrového řízení na dodavatele autobusů, které by měly začít sloužit cestujícím od ledna 2023.
  Autobusy jsou určeny pro linky, na nichž kraj hradí dopravní obslužnost. „Půjde celkem o 170 autobusů na CNG, 100 bude menších do 8,5 metru délky, 69 větších o délce 11 metrů. Ekologické autobusy jednak tolik nezatíží životní prostředí, dále uspoří náklady na provoz, protože plyn je podstatně levnější než nafta. Hlavními kritérii výběrového řízení na dodavatele autobusů je 70 procent cena a po 15 procentech spotřeba v případě menších i větších vozidel,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jan Bureš.
  V příštím roce uspořádá Karlovarský kraj také výběrové řízení na provozovatele autobusů. „Kraj jsme rozdělili na 4 oblasti. Soutěžit se budou dopravci pro Karlovarsko, Sokolovsko a Chebsko, čtvrtou oblast, tedy Bochovsko, Žluticko a Toužimsko zadáme malým místním regionálním dopravcům napřímo, jak to umožňuje evropská legislativa,“ doplnil Jan Bureš.
  Karlovarský kraj ročně hradí na zajištění dopravní obslužnosti autobusy v regionu  cca 200 milionů korun. Od spuštění nového modelu dopravní obslužnosti od 1. 1. 2023, kdy budou celkové roční náklady dosahovat cca 250 milionů korun ročně, bude mít pořízení moderních autobusů příznivý ekonomický dopad do krajského rozpočtu, protože jen na odpisech kraj ušetří cca 80 milionů korun každý rok po dobu deseti let. Místo 250 milionů korun by tak autobusová doprava mohla stát pouze 170 milionů korun, to vše s novými ekologickými autobusy.
  Zdroj: Karlovarský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze