Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

    PromoNews

    Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

    2x měsíčně

    PromoDay

    Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

    5x týdně

    Představujeme vám

    Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

    1x měsíčně

    Akce

    Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

    1x měsíčně

    Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

    Dotace a FinanceVodohospodářstvíŽivotní prostředí

    Krajská zdravotnická zařízení využijí dešťovou vodu

    Systematické nakládání s dešťovou vodou pomáhá zlepšovat životní prostředí i kvalitu života lidí. I proto se Pardubický kraj zajímá o to, jak nakládat se srážkovými vodami ve svých zařízeních. Efektivnější hospodaření nyní podpoří kraj ve třech zdravotnických zařízeních – v Brandýse nad Orlicí, v Moravské Třebové a Vesce.

     „Z důvodu sucha, které hrozí nejen na území našeho kraje, je třeba více využívat dešťovou vodu, která často odtéká bez užitku do kanalizace. V Dětském centru Veská se zřídí tři podzemní nádrže na zadržení dešťové vody, která bude následně využívána pro zálivku trávníků a užitné zahrady. Na zavlažování bude využita dešťovka také v případě Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí. Zde je dešťová kanalizace již vybudována, nicméně srážková voda v tuto chvíli odtéká bez užitku do kanalizace. Proto zde bude zřízen nový systém akumulačních nádrží a také čerpací stanice. V Nemocnici následné péče v Moravské Třebové chceme vybudovat tlakové stanice a zásobníky. Zachycená dešťová a průsaková voda bude využita k zavlažování nebo ke splachování toalet v objektech nemocnice,“ upřesnil Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj a evropské fondy.

    Uvedené tři projekty splňují všechny podmínky pro to, aby mohly usilovat o dotaci z Národního plánu obnovy.

    Celková výše nákladů na všechny projekty se pohybuje ve výši necelých sedmi a půl milionu korun. Pro centrum Veská jsou předpokládané náklady dva miliony korun, necelý jeden a půl milion by měla pokrýt dotace. Stejnou výši dotace by měl obdržet také projekt v Brandýse nad Orlicí, jehož předpokládané náklady jsou lehce pod dvěma miliony korun. Nejvyšší částkou je pak necelých tři a půl milionů na projekt v Moravské Třebové. Zde by měla být dotace ve výši dvou milionů korun.

    Realizace projektů bude zahájena až po úspěšném uplatnění projektů v rámci výzev Národního plánu obnovy (OPŽP21+).

    Zdroj: Pardubický kraj

    Nejčtenější kategorie
    Chytré město
    376
    Energetika
    381
    IT
    255
    Dotace a Finance
    1131
    Odpady
    204

    Nezmeškejte žádné informace!

    Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze